Правда про історію свята Halloween

top-10-anti-halloween-watchlist-2015-imagesВ ніч з 31 жовтня на 1 листопада відзначається Хеллоуїн (Halloween). C кожним роком це свято стає все більш популярним. Йому надають містичне значення, деякі його бояться, але багато хто вважає Хеллоуїн відмінною можливістю повеселитися, вбравшись в маскарадний костюм нечистої сили. Яке ж справжнє значення цього свята, і чи варто приписувати магічні властивості його обрядам і традиціям. 

 Хеллоуїн – свято родом з Америки?

Існує думка, що Хеллоуїн вперше почали відзначати в США, і яскраві традиції свята запозичені саме у американців. Але це зовсім не так. Історія Hаlloween пов’язана з древніми кельтськими звичаями. Народи Ірландії, Англії і Франції жили за календарем, в якому рік ділили на дві частини: літо і зиму. В першу листопадову ніч кельти святкували Самайн – день початку зими. З гельської мови, поширеного в Шотландії, Samhain перекладається як листопад. Це свято і вважають прабатьком Хеллоуїна, який почали відзначати вже після поширення в Європі християнської релігії і встановлення церквою Дня всіх святих. Однак, сучасний Хеллоуїн найбільш масштабно проводять в США. Американці влаштовують костюмовані вечірки, а готуватися до свята починають за місяць до Halloween. прикрашати будинки до Хеллоуїну починають задовго до празднікаФото: Прикрашати будинку до Хеллоуїну починають задовго до свята

Доказів того, що свято якось пов’язаний з поклонінням злим духам і смерті у істориків немає. Стародавні європейці в кінці жовтня святкували закінчення збору врожаю. До листопада закінчували польові роботи і збір плодів. Але в народному фольклорі попередник Хеллоуїна, Самайн, асоціювали зі смертю і надприродними явищами. З настанням Самайна починалося холодну і “темне” пору року. У свято згадували про прожитий і поминали померлих за минулий рік. Такий вечір спогадів поступово перетворився в культ шанування Самхейна – язичницького бога смерті. У дохристиянської Європі вночі 1 листопада шанували божество смерті.

Кельтські жерці вірили, що в день початку зими грань між світом живих і мертвих стирається, а душі мертвих повертаються до рідних домівок , щоб провідати сім’ї. В Самайн розводили ритуальні багаття і приносили в жертву тварин. Потім по залишених полум’ям малюнків на вогнищах пророкували майбутнє. Палаючу лучину від ритуального багаття приносили додому, щоб розпалити вогнище. Святковий вогонь вважали очищує від гріхів і хвороб. В Ірландії вірили, що душі мертвих в Самайн можуть викрасти людину, яка порушила заповіді (гнейси). Тому, щоб захиститися від нечисті, ірландці вбиралися в шкури тварин і стрибали через ритуальні багаття. Правда чи міф: церква встановила День всіх святих і Хеллоуїн, щоб викорінити язичницькі традиції

З приходом на землі Європи християнства, священики активно боролися з язичниками і їх обрядами. Але зі святкуванням Самайна все було не так просто, і церква пішла на деякі поступки. В кінці XVIII століття в Ірландії 1 листопада почали святкувати День всіх святих, який частково включав і язичницькі традиції поминання мертвих. Церква намагалася викорінити язичницькі обряди і встановила День всіх святих.

Джерело

Цей запис був опублікований в Новини та теги , . Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *