Рекордні борги за комуналку та арешт коштів боржників

1002114002Борги за комунальні послуги в Україні досягли таких обсягів, що погасити їх люди зможуть лише в тому випадку, якщо гроші знеціняться при гіперінфляції. Про це на прес-конференції в Києві заявив Олександр Сергієнко, директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста».

«За даними Держкомстату заборгованість населення за комунальні послуги станом на 1 березня становить 29,5 млрд грн. Рівень платежів населення останні три місяці минулого року і в перший місяць цього року становив 62-64%, що катастрофічно низько. Лише в лютому він піднявся до 88,8%. Це, звичайно, не той рівень, який був раніше. У нас ніколи не було нижче 90%, сказав експерт. – Проблема в тому, що цей борг – 29,5 млрд грн. – як показує досвід минулих років – ніколи не буде погашений, якщо не буде якоїсь гіперінфляції. Якщо інфляція буде в 1000%, і гроші знеціняться, люди зможуть погасити його».

Також, за словами пана Сергієнка, заборгованість підприємств теплокомуненерго і ТЕЦ перед НАК «Нафтогаз України» за спожитий газ становить 28,2 млрд грн.

«Зараз, за ​​інформацією віце-прем’єр міністра Геннадія Зубка заборгованість перед« Нафтогазом» підприємств теплокомуненерго і ТЕЦ, які надають послуги централізованого опалення, значно виросла і становить 28,2 млрд грн. В уряді зріють якісь ідеї або про списання цих боргів, або про реструктуризацію. Що таке списання? Держбюджет просто погасить ці борги. Але держбюджет складається не з грошей Порошенко або Гройсмана, а з податків звичайних українців, тобто з людей так чи інакше хочуть «зняти» їхні кошти і віддати газовикам», – сказав він.

1472390958_20160516121127nРазом з тим у Верховній Раді 23 березня був зареєстрований президентський законопроект № 6232 про внесення змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства та інші законодавчі акти, в якому йдеться про надання права державі автоматично «списувати» кошти з банківських рахунків боржників. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила екс-міністр юстиції Олена Лукаш.

За словами Лукаш, однією з новацій цього законопроекту є введення системи автоматизованого арешту грошових коштів боржника на банківських рахунках. «Що це значить? Ви є боржником. У вас є банківська карта. Будь-яка, в тому числі зарплатна або пенсійна. Організація, що надає вам житлово-комунальні послуги – заявник (стягувач) звертається за стягненням вашої заборгованості в суд і просить накласти арешт на ваші грошові кошти на банківських рахунках», – пояснила Лукаш.

Після цього, суд оперативно виносить відповідну ухвалу, після чого протягом декількох хвилин накладається арешт на кошти.

А ось дізнатися зможуть люди тільки тоді, коли буде використовуватися банківська карта при розрахунках.

«І поки ви будете з’ясовувати причину блокування вашої банківської картки, суд в порядку наказного провадження за спрощеною процедурою, без повідомлення заявника і боржника, винесе судовий наказ про стягнення вашої заборгованості. Пізніше суд направить вам копію судового наказу по пошті або на вашу електронну адресу», – додала вона.

Цей запис був опублікований в Новини та теги , , , , . Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *