Місто і паводок

66617Цьогорічна зима була доволі сніжною, тому існує вірогідність весняного паводку з можливим підтопленням певних територій. Саме тому 20 лютого у Києво-Святошинській РДА відбулося засідання постійної комісії з надзвичайних ситуацій, де керівникам місцевих органів було зроблено попередження про необхідність підготуватися до весняної повені і можливих підтоплень від талої та дощової води.

Будемо відверті, такі наради проводяться щороку і кожного року бачимо картинки підтоплених будинків, доріг, вулиць. Ось вже мешканці Боярки побачили наслідки інтенсивного танення снігу і в мережі багато яскравих фотографій з цього лиха. А як справи у Вишневому? Чи існує загроза паводків і підтоплень у нас?

Як зазначив керівник місцевого комунгоспу Віктор Гаращук, у нашому місті відсутні водні об’єкти, спроможні викликати паводок і повінь. Але місцеві комунальники вже IMAG1136працюють над унеможливленням підтоплень від інтенсивного танення снігу. Для цього наполегливо проводили роботу з вивезення снігу з міських доріг. І хоча дехто критикував комунальників за проблеми на прибудинкових територіях, головним завданням було максимально вивезти сніг з вулиць і проїжджих доріг, аби зменшити навантаження на міську зливову каналізацію. Та й сама мережа зливової каналізації під постійним контролем. Всі зливо-приймальні колодязі вчасно прочищені, решітки розчищені від льоду та снігу. Сьогодні мережа працює з повним навантаженням. Але справляється. В місті частина вулиць обладнана системою зливової каналізації. Частина – ні, і стікання води забезпечуються природним ухилом вулиць в бік розташування зливо-приймальної мережі. Поки що ситуація контролюється. Якщо будуть підтоплення по приватному сектору, будуть залучатися мотопомпи надзвичайників.

viber imageПро роботу системи каналізаційно-насосних станцій розповів Василь Соїч, керівник водоканалу. За його словами, головна увага надається південній стороні, бо там завжди були проблеми внаслідок високого розташування рівня грунтових вод . В останні роки долучилися проблеми з боку сусідів, де за рахунок інтенсивного будівництва, зруйновано природну систему стікання зливової води у водойми Але водоканал за рахунок інвесторів-забудовників провів реконструкцію своїх КНС. Проведено реконструкцію зі збільшенням пропускної можливості  каналізаційних ділянок на південці. На сьогодні існуючий ресурс каналізаційно-насосного устаткування дає можливість тримати паводкову ситуацію в робочому режимі. Звісно, багато залежить від умов танення снігу. Якщо воно буде бурхливе та й ще з дощами, то буде важко. Таке танення, як в останні дні з нічними підморозками, дозволяє відводити  воду з вулиць міста в спокійному режимі.

Цей запис був опублікований в Життя міста та теги , , , , . Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *