Проблема з оплатою комунальних платежів: Черги

f_8770240811424345632Для більшості українців оплата комунальних рахунків асоціюється з величезними чергами біля кас. Попри це всі намагаються розібратися з платіжками вчасно, тобто до 20 числа. Звичайно, така ситуація створює ажіотаж у відділеннях пошти. Найбільший наплив людей спостерігається в «Ощадбанку». Чому так?

Все дуже просто: найголовніша причина здійснювати платежі у відділеннях «Ощадбанку» – відсутність комісії за квитанції. Точніше вона є, але сплачують її надавачі послуг, тобто всі комунальні підприємства Вишневого (і не тільки) уклали договори з «Ощадбанком» про те, що комісію за квитанції стягуватимуть з підприємств, а не з користувачів послуг. Звичайно, це відіграє важливу роль для більшості платників, особливо для пенсіонерів та людей з малими доходами. Можна оплатити рахунки в інших банках, але там комісія становить від 7 до 10 грн. За 4-5 квитанції додаткові витрати сягатимуть 40-50 грн.

d0d999df2f14e2c8ab3dd527a580e400-fullЩе одна вагома причина черг у касах «Ощадбанку» – брак персоналу та стрімка зміна працівників. За останній час лише з вишнівських відділень пішло 7 працівників. У зв’язку з цим зазвичай працює лише одна каса. «Головна наша проблема – занадто велике навантаження. Доводиться працювати з 9 до 17 години з прийомом людей і грошей, а після 17:00 ще кілка годин розносимо гроші і рахунки, заповнюємо звіти. Так,  це вже робота без клієнтів, але теж нервове навантаження. Тому працівники і звільняються часто. А з Центру зайнятості людей не присилають…», – розповідає одна зі співробітниць «Ощадбанку». І їх можна зрозуміти: заробітна плата до 5 тис грн, працювати потрібно з людьми та грішми, ще й зазвичай якась жіночка накричить за величезні черги.

У пересічних громадян складається враження, що з кожним місяцем кас для прийму платежів стає все менше. Можливо це так і є – людей привчають використовувати сучасні технології. Наприклад, послуги Інтернет на пошті веж не оплатиш (за винятком деяких провайдерів). Тим паче наразі молоде покоління майже повністю перейшло на безготівкову оплату рахунків. Дехто вже і в магазин не ходить – все купує в Інтернеті. «Я ненавиджу черги. 20-30 чоловік стоять один за одним. Вони витрачають на це купу часу, – розповідає вишнівчанин Андрій, якого ми зустріли біля одного з терміналів самообслуговування. – Можливо бабусям-дідусям до вподоби поспілкуватися один з одним, дізнатися свіжі новини. Але це не для мене. Мені краще оплатити квитанції безготівковим розрахунком через онлайн-сервіси чи скористатися терміналом самообслуговування. Це значно швидше. Я й інші покупки намагаюся робити онлайн».

terminal00Якщо молодь легко впорається з так званою «новою технологією», то що робити тим, хто комп’ютер бачив лише по телевізору? Як пояснити людям радянського виховання, що оплата через термінал буде зарахована? Чудовий приклад «Укртелеком» у Вишневому. Вже близько року оплатити домашній телефон та радіо можна через термінал, який знаходить у їхньому приміщенні. Не всі знають як ним користуватися, але персонал завжди підкаже та допоможе. Головне – не соромитися запитувати. Через кілька місяців ви вже зможете самостійно ним користуватися.

Найтяжче бабусям та дідусям, які точно вже не будуть опановувати сучасні технології. Для них поки працюють каси. Комунальні підприємства Вишневого також шукають вихід. Зокрема, при розрахунковому центрі КП «КМГ» працює каса «Ощадбанку», де можна оплатити квитанції. Також комунальники звернулися до банків у місті з пропозицією значно розширити мережу індивідуальних платіжних терміналів для прийому коштів. До речі, нам розповідали, що «Ощадбанк» оперативно відгукнувся на цю ідею і невдовзі мережа терміналів «Ощаду» по місту стане більшою. Сподіваємося, що це дасть можливість зменшити наплив до кас тих мешканців, які опанують сучасну технологію.

Цей запис був опублікований в Життя міста та теги , , , , , . Закладка на посилання.

3 Відповідь на Проблема з оплатою комунальних платежів: Черги

 1. Galina says:

  Не потрібно описувати, як тяжка і нервова праця у касирів та ще й низькою платою. У кожного свої обов`язки, якщо працівник погодився на ті умови праці, то він має добросовісно і з повагою до людей виконувати свою роботу. Коли приходить термін слачувати за комунальні послуги, завжди задаю собі питання ЧОМУ я маю витратити на це половину вихідного дня, отримати нервовий зрив і спаскудити собі настрій . У робочий день ті люди, які працюють, не можуть фізично потрапити до цих установ, бо їх робочий графік співпадає з розкладом платників. Залишається субота. От і ходиш по всіх установах з надією, що десь менша черга, або змушений прийти за півтори години до відкриття, щоб не чекати у приміщенні, в якому нема повітря через тісняву. Люди в таких чергах втрачають свідомість. Кожного місяця люди, стоячи годинами в черзі, змушені вислуховувати хамське відношення працівників Укрпошти. Там комунальні платежі приймають максимум у двох касах. І те, що “зазвичай якась жіночка накричить за величезні черги”, не зовсім відповідає дійсності. Так, у людей терпіння в таких чергах не вистачає, але ж на подібні зауваження дуже швидко з УСІХ кас чути крики “ми вас сюди не кликали, не ходіть і не стійте”. Людина не має стояти в черзі по декілька годин, щоб віддати власні кошти за надані послуги. Невже нема у міській раді відповідальної особи за якість обслуговування населення у подібних закладах? Впевнена, що є. Чому міська влада так зневажливо ставиться до цього актуального питання?

  • Эдгар says:

   Ну так може спробуєте опанувати сервіси Приват24, Портмоне, Ізіпей, сайт умг.ін.юа або термінали самообсл.?
   Тоді і злочинна влада, яка не піклується про Ваш комфорт в чергах буде ні до чого..

  • Эдгар says:

   Ну так може спробуєте опанувати сервіси Приват24, Портмоне, Ізіпей, сайт умг.ін.юа або термінали самообсл.?
   Тоді і злочинна влада, яка не піклується про Ваш комфорт в чергах буде ні до чого..

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *