Ось така «дурня» малятка, любі хлопчики й дівчатка

3_p1agiuvuvk1306csf1lpp1mhponh7Колись ця випадкова фраза незабутнього діда Панаса, сказана у прямому ефірі після дитячої казочки, стала крилатою. Звісно, замість «дурня» було сказано інше, більш емоційне слово, але ми його не повторимо. Бо всі і так розуміють, що за дурня іноді трапляється…

Мова про чергове і жорстоке подорожчання проїзду у маршрутках. Сьогодні кожен, хто користується цим видом пересування у просторі на своєму гаманці відчули, що «дурня» таки коїться. Сьогодні  були свідками, як один емоційний пасажир просто погрожував водієві – «Хлопці! Ви там кінчайте знущатися над людьми! Бо завтра своєю шкурою будете відповідати». Відповідь водія не будемо наводити, бо там не було літературних слів. Отже, зрозуміло, що ця ситуація на сьогодні дуже нервова. Тому хочемо навести один діалог, який відбувся на початку грудня з хорошим знайомим, який в бізнесі маршрутних перевезень працює дуже давно і знає всі нюанси. Отже, чоловіка звати Сергій.  Він має 7 маршрутів. Але не у Вишневому, а працює по області.

   Коли у грудні в маршрутках з’явилася об’ява, що проїзд подорожчає на 1 гривню, ми зустрілися з Сергієм та задали декілька запитань.

Кор.: Сергій, хто встановлює тарифи? Як зміна тарифу контролюється і ким?

WizMS_81I4IС.: На сьогодні, НІХТО не контролює тарифну політику перевізника. Ще з середини літа держава повністю зняла з себе контрольні функції і маршрутний бізнес регулюється виключно ринковими процесами. І вже тоді було зрозуміло, що ціни поповзуть вгору.

Кор.: Чи є якась корпоративна домовленість між перевізниками про розміри зростання та строки зміни тарифів.

С.: Безумовно. В цьому бізнесі всі всіх знають, тож певні домовленості існують. Випадковості та демпінгу тут практично не буває. Тому я впевнено кажу, що нова хвиля зростання цін на проїзд відбудеться з другої половини січня. (Як ми бачимо сьогодні, так і відбувається. – ред.) Чому? Я дуже ретельно лідкую за законодавством, за ринком пального, за коливанням валюти, за світовими тенденціями вартості нафти. І є цілком зрозумілим, що буде рости як курс валют, так і вартість нафти на світових ринках. Відповідно вартість пального та мастил буде зростати. Крім того, таке несподіване рішення уряду про збільшення «мінімалки» практично у два рази, дасть поштовх для росту вартості перевезень.

Кор.: Яким чином?

С.: Водії у мене оформлені офіційно. І відповідно визначаються всі види податкових відрахувань. Якщо я буду змушений збільшити плату водієві, то і відрахування до бюджету також зростуть. І все це буде перекладено у собівартість витрат. Тобто я змушений це перекласти на тариф.

Кор.: Але ж є певна межа, за якою пасажири можуть без нервів реагувати на зростання тарифів?

С.: Так. І ми це відчуваємо постійно. Через нервовий стан водіїв, які повинні сприймати на себе першу хвилю люті пасажирів. Через тиск різних перевіряючих структур. Зрозумійте, що як і будь-який бізнес, пасажирські перевезення зацікавлені у стабільності. Якби все працювало без стресів, як годинниковий механізм, ми б тільки раділи. Регулюється певна вартість, яка влаштовує нас і не катастрофічна для пасажирів і ми працюємо спокійно. Всі задоволені. Але ж реалії дуже нервові. Я працює не за «спасибі». Я зацікавлений у прибутку. Я цим заробляю кошти, утримую колектив, сплачую податки. І мені зовсім не до вподоби форс-мажори. Але. Я мушу реагувати на реалії.

Кор.: Але ж Ви маєш прибуток! Можливо час зменшувати апетити?

4_mainС.: По-різному буває. Мало хто розуміє наші витрати. Головний біль – рухомий склад, тобто транспорт. Якщо декілька років тому в мене було кілька десятків власних «бусів», то на сьогодні залишилося менше десяти. Наразі вигідніше працювати на лізингову транспорті. Обслуговування зростає у ціні. І у багатьох випадках ми покриваємо поточні витрати з власного прибутку. Але додаткові фактори, зокрема вартість пального чи фонд оплати праці, ставлять мене у жорсткі умови. Тому зростає вартість тарифу.

Під кінець розмови наш знайомий промовив крилату фразу, яку ми і винесли в заголовок. Щоправда, саме в тому варіанті, який не можна друкувати у ЗМІ.

А сьогодні зранку маршрутки заповнені, як і завжди. Пішки не підеш. Такі сумні реалії.

Цей запис був опублікований в Думка експерта, Життя міста та теги , , , , , , . Закладка на посилання.

10 Відповідь на Ось така «дурня» малятка, любі хлопчики й дівчатка

 1. Дмитро says:

  Тож, чому неможливо впровадити велики міськи автобуси замість тої рухляді, що зветься “Вишнівска маршрутка”? Ось приклад – 37 маршрут, 11.13 км, вартує 3грн. Чому влада в цьому не зацікавлена?

  • Надія says:

   бо влада не їздить на маршрутних таксі, навіщо їй це потрібно… сумно звичайно

  • Эдгар says:

   Потому что автобус стоит 2-3 млн.грн и Киев может покупать и дотировать их по 3грн, а Вишневое нет.
   А вот почему депутаты не обращаются в обл.администрацию и антимонопольный комитет – это уже другой вопрос

   • Вера says:

    В Вишневом уже несколько лет профицит бюджета. Учитывая сколько в городе новостроек и нулевой вклад власти в инфраструктуру – деньги в городе есть. Конечно интереснее слить их на стадион, все понимают какие суммы там ушли налево, чем обеспечить жителей новым садиком, достроить 1ю школу или пустить городские автобусы. Все просто. Нашему мэру и при мэре все это не интересно.

    • Эдгар says:

     Да вы посмотрите на тот бюджет: ок. 100 млн грн (3.7 млн дол) на 60 или больше тыс. людей.
     1500-2000 грн/год на жителя, – это же посмешище, а не бюджет.
     Как из него выкроить бабло на 5-10 автобусов?

 2. Вера says:

  а то что в маршрутках в дождь с крыш течет на голову – это тоже чем то обосновано?

 3. lala says:

  есть у перевозчиков слабое место,количество перевезенных пассажиров не контролируется ,значит доходы скрываются,налоги не платятся,то есть воруют дважды,при этом обильно украшая все лапшой .Есть депутаты,которые хоть как=то должны отработать свое
  избрание,(контрольные заезды и как следствие возбуждение дел за неуплату налогов)в
  стране не хватает денег.Да,мы будем платить больше,но деньги должны в бюджет,а не в личный карман

 4. Гектор says:

  С.: На сьогодні, НІХТО не контролює тарифну політику перевізника. Ще з середини літа держава повністю зняла з себе контрольні функції і маршрутний бізнес регулюється виключно ринковими процесами. І вже тоді було зрозуміло, що ціни поповзуть вгору.

  Не означает ли это,что нас ждет в марте проезд 25грн. или 50 грн.
  В такси есть подача и фексированая цена за проезд.Вишневкие перевозчики-безпредельщики,без совести.Совесть они и слова такого не знают.

 5. Вера says:

  Мартиненко Людмила
  2 хв. ·
  Ціни на проїзд взлетіли! Громада обурена!
  Вишневе – 2,4 км від Києва!
  Звертаємо увагу вишнівчан! Громадські організації Вишневого: Справедливість, ЗУБР, Правий сектор і учасники АТО вчора інспектували 716 маршрут, який підняв ціни на проїзд на 50%.
  Громада вимагає від перевізників:
  1. Зниження і закріплення тарифу 3 грн за проїзд містом Вишневе.
  2. Повернення тарифу за проїзд в Київ і назад на попередній рівень.
  3. Законно обґрунтувати тариф і повідомити розрахунки населенню.
  Громада вимагає від мера Вишневого:
  1. Не мовчати. Стати пліч-о-пліч з мешканцями Вишневого.
  2. Зібрати перевізників, представників громади та КОДА за круглий стіл у середу, 18 січня.
  До КОДА запити зроблено. Запрошую небайдужих мешканців сьогодні приєднатися до попереджувальної акції протесту о 19.00 на кінцевій 301 маршрутки. Будуть місцеві та районні депутати. Перевізників запрошено. Приєднуйтесь!

 6. Олександр says:

  “С.: Водії у мене оформлені офіційно. І відповідно визначаються всі види податкових відрахувань. Якщо я буду змушений збільшити плату водієві, то і відрахування до бюджету також зростуть. І все це буде перекладено у собівартість витрат. Тобто я змушений це перекласти на тариф.”

  З цього виходить що водії були оформленні на ставку в 1600,хоча отримують значно більше,аби платили всю зп офіційно то не виникало-б зараз таких питань

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *