Нове життя старих котлів. Вишневе планує майбутнє

19faf49bПриблизно місяць тому в газеті «Наше місто» було надруковано оголошення від імені виконкому та КП «Вишнівськтеплоенерго» про бажання міської влади надати в оренду два виведені з експлуатації промислових водогрійних котла дквр 20-13, які раніше працювали на природному газі.

Вже декілька років ці котли не експлуатуються, а просто стоять  в приміщенні котельні, ніби очікуючи кращих часів. Але котельні міста використовують природного газу все менше і для утримання теплового балансу міста, влада вирішила запустити процес використання у якості палива альтернативні варіанти, а саме відходи переробки деревини (щепи) та гранульовані пелети. Один такий котел вже працює в місті майже рік. І дуже допомагає. Влітку саме він грів воду, аби Вишневе було з гарячою водою. В опалювальний період він допомагає збільшувати кількість виробленого теплає, бо на самому природному газу  місто не обігріти.

1Перспективи використання газу стають все більш проблемними і тому влада міста вирішила ще два законсервовані промислові котли запустити і виробляти тепло на твердому паливі. Саме тому і був оголошений конкурс на право оренди цих котлів і частини приміщення для їх обслуговування.   Відразу, після появи оголошення про конкурс, дехто в місті почав шукати кішку в темній кімнаті. Буцімто влада  розбазарює устаткування котельні. Один з місцевих диванних аналітиків почав дорікати виконкому, а чому саме підприємство КП «Вишнівськтеплоенерго» не береться за цей проект? Чому шукає зовнішніх інвесторів? Відразу звертаємо увагу, що котли нікуди не зникають а продовжують стояти на своєму фундаменті. А лише пройдуть глибину і дуже коштовну модернізацію і змінять  схему роботи. Оскільки робота на природному газі і на твердому паливі це різні технологічні процеси. З огляду на те, що на реконструкцію котлів потрібно витратити декілька десятків млн гривень, і шукають інвесторів з досвідом подібної роботи та вагомими грошовими можливостями.

Для проведення конкурсу за розпорядженням міського голови була створена конкурсна комісія у складі фахівців виконкому і теплоенерго, які розуміються на цих технологічних нюансах під головуванням заступника міського голови Андрія Чечило.

2Після публікації оголошення надійшло чотири заяви на участь у конкурсі. Заяви наддали: КП «Києво-Святошинська тепломережа», ТОВ «Екотеплопостач», ТОВ «Екотеплоресурс», і ТОВ  ВЛ Строй Україна.

Для формування чіткого розуміння можливостей претендентів, комісія виробила спеціальний перелік головних питань. Основні такі:

– наявність досвіду переведення газових котлів в режим роботи на твердому паливі потужністю до 10 Гкал/год.

– представити технологічну схему переведення

– організація ефективного процесу завантаження котлів твердим паливом в умовах щільної забудови котельні і логістична організація процессу доставки та зберігання палива (щепа, пелети)

– повна наявність дозволів, ліцензій та сертифікатів на експлуатацію альтернативних котлів та наявність та розмір тарифу на вартість виробленої теплової енергії

– розуміння того, що в основному ці котли будуть працювати виключно в опалювальний період

– наявність твердого палива (щепа, пелети) та можливість безперебійного отримання палива в необхідній кількості

– строки реалізації проекту (вимога – до нового опалювального сезону).

І ось відбувся сам конкурс

4На засідання комісії з’явилася тільки два конкурсанти – ТОВ «Екотеплопостач»  та ТОВ «Екотеплоресурс». Інші можливо зрозуміли, що з цими двома потужними лідерами вітчизняного ринку виробництва тепла з твердого палива конкурувати важко.

Самі учасники конкурсу надали ґрунтовну, глибоко пророблену, зрозумілу та професійну інформацію щодо своїх можливостей. Відчувалося, що це потужні, сучасні підприємства, які знають що і як робити.

Але. Компанія «Екотеплоресурс» вже працює в місті. Вже ввела в експлуатацію котел, який працює на щепі. Має власне виробництво щепи та пелет, має чіткі договори на деревину, а також фінансові можливості. Їхні пропозиції по логістиці роботи проекту були вагомішими. До того ж, вартість виробленої за їхньою схемою теплової енергії нижча від конкурента.

Після жвавого обговорення отриманої інформації, члени комісії прийшли до одностайного висновку: має працювати компанія «Екотеплоресурс».

Що це дає місту? Коли вони введуть в роботу три котли на альтернативі і збудують всю необхідну інфраструктуру процесу, місто буде мати стабільно гарячу воду в міжопалювальний період, а сезон опалення практично 50 відсотків тепла буде вироблятися на щепі. І при капризах по газу Вишневе матиме більший ресурс, аби не змерзнути.

Цей запис був опублікований в Експерт ЖКХ, Життя міста та теги , , . Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *