У Києві відбулася експертна дискусія «Удосконалення системи управління в житловому господарстві»

htmlimageВ рамках ХІІ Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства» нещодавно у Києві відбулася Експертна дискусія «Удосконалення системи управління в житловому господарстві» в якій серед інших Управителів взяла участь і Управляюча Компанія «Управління Комфорту» що обслуговує житлові будинки ЖК «Акварелі» у Вишневому.

Участь у заході взяли представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, приватні управителі, представники комунальних підприємств, керівники ОСББ та ЖБК з усіх регіонів України. З вітальним словом до учасників Експертної дискусії звернулася народний депутат України, заступник голови Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Альона Бабак, яка в своєму виступі окреслила основні законодавчі ініціативи щодо розвитку ринку управління житлом, які вже прийняті та ті, які готові до винесення на розгляд Верховної Ради України, в першу чергу це стосується нової редакції ЗУ «Про житлово-комунальні послуги». Народний депутат закликала всіх до співпраці та подякувала Асоціації управителів житла, активним членом якої є ТОВ «Управління Комфорту», за активну позицію і конструктивну роботу в процесі розробки законодавчих актів. Також, під час експертної дискусії заступник директора Департаменту економіки систем життєзабезпечення Мінрегіону Наталія Кравченко акцентувала увагу на ціновій та тарифній політиці щодо послуги з управління багатоквартирними будинками. З боку Асоціації управителів житла було наголошено на необхідності внесення змін до ЗУ «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» та запропоновано Мінрегіону проаналізувати нормативно-правові акти і скасувати «морально застарілі» норми.

Особливу зацікавленість присутніх викликали виступи діючих професійних управителів з різних міст України, які не лише звернули увагу на проблематику, а й поділилися успішним досвідом своєї діяльності, розповіли про реалізовані проекти, ознайомили присутніх із сучасними програмними комплексами та інноваційними рішеннями для управителів.

Зокрема, у виступі директора Управляючої Компанії «Управління Комфорту» визначено, що для надання послуг з управління багатоквартирним будинком одного бажання замало. Для цього необхідно мати власний штат кваліфікованих спеціалістів, обладнання та інвентар. Весь персонал, включаючи і директора, повинен постійно проходити не тільки регламентні навчання і підвищення кваліфікації, а також спеціалізовані тренінги і семінари. Вивчати досвід колег і звісно кращі дієві рішення брати на озброєння. В цьому нам сприяють і допомагають і Асоціація Управителів Житла  і Інститут Муніціпального Менеджменту. Також, було зауважено, що завдяки співпраці з Асоціацією ТОВ «Управління Комфорту» вдалось підняти та висвітлити багато проблемних питань в сфері надання житлово-комунальних послуг і деякі з них вже успішно вирішені.

Окремо обговорювалась і реформа Житлово-Комунального Господарства. Реформувати цю сферу потрібно було вже давно. Нормативи надання житлово-комунальних послуг застарілі і не відповідають сучасним вимогам і потребам співвласників! Типові Договори на такі послуги необхідно вдосконалити! Відповідальних співвласників треба виховувати! Завдяки реформі є позитивні і дуже корисні зміни. Наразі Реформа поставила Комунальників в рівні конкурентні умови і їх перераховані Тарифи майже зрівнялись з Тарифами інших приватних Управителів, що ще раз обґрунтувало де-яким співвласникам велику різницю у Тарифах, яка існувала до 1 липня 2016 року. Але є інша сторона, де знову професійні Управителі опиняються в нерівних конкурентних умовах. ОСББ і досі є неприбутковими організаціями. Це надає їм певну перевагу при розрахунках ціни управління (тарифу), а державі або органам місцевого самоврядування мінус у вигляді податків. Також, у ЗМІ і на телебаченні багато розповідають про Реформу, про необхідність створювати ОСББ, а от щодо професійних Управителів, які працюють на ринку надання житлово-комунальних послуг, згадують зовсім мало.

Ще одним мінусом Реформи є неврегульовані взаємовідносини з постачальниками електроенергії та газу. На сьогодні підприємства, що надають житлово-комунальні послуги повинні сплачувати авансові платежі за електроенергію на технічні загальнобудинкові потреби та за газ для виробництва теплової енергії. За Законом про ЖКП, Споживач, тобто співвласник багатоквартирного будинку сплачує за надані послуги до 20-го числа місяця наступного за розрахунковим і Управитель не має права виставляти передоплату за послуги. Така ситуація вкрай погіршила взаємовідносини між Управителями та компаніями, що постачають електроенергію та газ. Окрім цього, дедалі більше мешканців багатоповерхівок звертаються за субсидіями. Повернення нарахованих субсидій на рахунки Управителів нестабільне і становить 2-3 місяці, в де-яких випадках і більше. Це ще один фактор, який створює ускладнення у фінансових розрахунках Управителів.

Авжеж, існують і інші невирішені і не вдосконалені питання. Але, невирішальних питань нема, просто на де-які потрібно більше часу!

Підводячи підсумки дискусії багато керівників існуючих ОСББ схилялися до думки, що так чи інакше всі вони прийдуть (а дехто вже прийшов) до того часу, коли потрібно буде звертатися до професійних управителів. Адже експлуатація сучасних багатоквартирних будинків з їх технічними системами та мережами, прибудинковими територіями та інфраструктурою, потребує багаторічного досвіду та кваліфікації. І якщо серед співвласників будинку такої людини немає, то при недбалому і непрофесійному керуванні де-яких «обраних» голів ОСББ такий будинок вже через 1-1.5 роки ув‘язне в технічних і фінансових проблемах.

Наразі багато співвласників багатоквартирних будинків, які обслуговують професійні Управителі, виразили їм свою довіру, обравши їх Управителями, а своєю роботою кожен з них, кожного дня, буде доводити, що вони того варті!

Цей запис був опублікований в Експерт ЖКХ та теги , , , . Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *