Обурює подорожчання проїзду? Це ще не кінець

11060039_805716439478067_6077511692232552802_nМинулими вихідними у всіх приміських маршрутах підвищилися ціни на проїзд. Перевізники пояснюють це збільшенням вартості палива та запчастин. Але ж останнім часом бензин не дорожчав. Так у чому справа?

В одній з компаній-перевізників обґрунтовують необхідність підвищення проїзду наступним чином: «Це не нові тарифи, вони були затверджені вже давно. Але приміські маршрутки, які їздять по Києву, демпінгують, відбирають у міських перевізників пасажирів». Тож, виходить кожен дивиться у гаманець сусіда?

eshhyoЦікаво, що громада автоматично звинувачує у всіх бідах громадського транспорту місцеву владу. Так, вона ближче, до неї достукатися легше. Але тарифи на проїзд затверджуються не на місцевому рівні, і навіть не на районному. Ще торік постановою №240 від 25 березня 2015 року Кабінет міністрів України надав перевізникам право самостійно встановлювати тарифи на пасажирські  перевезення.

Пояснює колишній і нинішній алгоритми встановлення цін на проїзд у громадському транспорті голова асоціації «Автоперевізники Київщини» Олексій Павленко: «До березня 2015 року, коли було скасовано держрегулювання тарифів на пасажирські перевезення, перевізники подавали керівництву Київської області свої розрахунки з обґрунтуванням тарифу. Ще на той момент вартість подавалася з розрахунку 51 копійка за 1 км. Тоді губернатор не встиг підписати ці обґрунтування, адже держрегулювання скасували. Перевізники стали самі встановлювати тариф. Деякі підвищили ціну за проїзд в прив’язці до 51 коп. за км, але багато хто залишився на розрахунку 34 коп. за 1 км. Нинішнє ж подорожчання пов’язане з тим, що решта перевізників просто вирівнялися з іншими районами і «піднялися» з 34 коп. до 51 коп., які були необхідні ще два роки тому».

j-ssgczmdzqАле це ще не всі «приємні» новини. Разом з підвищенням мінімальної заробітної плати, вартість проїзду ще зросте вже з січня наступного року. За попередніми прогнозами слід очікувати підвищення на 20-25%. Деякі київські перевізники замість 5-6 грн по місту хочуть встановити тариф 7-8 грн.

Вишнівчани обурені подорожчанням проїзду в маршрутках, враховуючи низьку якість послуг, що надаються перевізниками, а також мають намір пересідати на електрички (проїзд в яких також буде дорожчати). «Це просто нестерпно! Ми ще навіть не повірили у підвищення мінімальної зарплати, як у нас знову забирають гроші. Подорожчає проїзд, продукти харчування – і надбавки наче й не було, більшість людей буде знову на межі виживання», – скаржиться вишнівчанка Олена.

«Мабуть, саме час дізнаватися розклад електричок. Звичайно, комфорт там ще той, але і у деяких маршрутках не краще. Принаймні буде на кілька гривень у день дешевше та швидше», – розмірковує Сергій.

Цей запис був опублікований в Новини та теги , , , , , . Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *