Конфлікт між людьми та собаками

6a349f51d8eb27ab154947991a6275c3Останнім часом загострилася проблема з безпритульними тваринами в місті. Особливо це стосується собак. Найбільше вишнівчан хвилює дві теми: вигул домашніх собак та, власне, безпритульні тварини у міста та його околицях. До редакції порталу «Моє Вишневе» надійшло декілька листів щодо цього, тож вважаємо, що є необхідність висвітлити їх.

Перша проблема – вигул собак на зелених зонах і газонах біля будинків. Тема стара, viber-imageяк світ. Але чомусь дуже повільно зрушується. Наприклад, одна з жительок будинку 7-а по вулиці Європейській (Жовтнева) давно і досить емоційно намагається заборонити вигул собачок на газонах позаду будинку, вздовж головної вулиці міста. А деякі її знайомі саме там полюбляють вивести собачок прогулятися по травці і зробити свої собачі “справи”. Вже комунальники таблички поставили, що вигул заборонено. А чи допоможе? Тут все залежить вид свідомості господарів собак.

На власні очі бачили як господарка радісно вивела песика в травичку та чекала поки вона старанно удобрює газон. Потім собачка лапками погребла, господарка помилувалася і пішли далі. Про яку свідомість та повагу до оточуючих можна говорити? Тому таблички є, але надія невелика, що це допоможе.

ow37oldgxj4Інша проблема, що останнім часом загострилася – скарги мешканців на агресивну поведінку зграї собак на полі за Вишнівською ЗОШ №4. Вже покусано декілька людей. Один чоловік навіть потрапив до лікарні з численними травмами. Люди скаржаться. Депутати вимагають навести лад. У зв’язку з ми зустрічалися з одним з керівників ГО «В добрі руки». Пан Олександр повідомив, що тему знає: на будівельних майданчиках ЖК «Софія» дійсно працівники підкормлюють псів для охорони території. Натомість ці зграї ввечері і по ночах гасають полем, на території ЖЕДу №4, біля школи. Вони дійсно агресивні, особливо вночі, до тих хто йде через поле повз будмайданчики і особливо напідпитку (саме цей випадок найбільш кричущий). Що тут робити? У нас в місті Вишневе схема волонтерів з використанням притулку для 3тварин і стерилізацією відловлених бідолах починає давати результати. І зазначимо, що саме цей шлях є прийнятним, оскільки Україна підписала всеєвропейську хартію гуманного поводження з тваринами і проявляти до них насильство заборонено та є злочином. Але в Софіївці подібного відношення ще немає. Тим більше будмайданчики є специфічною зоною. Пан Олександр зазначив, що вони шукають порозуміння із забудовниками відносно зграї собак. Але і громадянам порадив особливо вночі чи пізно вечері не ходити через поле повз зону забудови. Їх охороняють собаки і не потрібно провокувати чотирилапих. Але у будь-якому випадку по відношенню до цих зграй будуть шукати схеми вирішення питання.

Цей запис був опублікований в Життя міста та теги , , , , , , . Закладка на посилання.

16 Відповідь на Конфлікт між людьми та собаками

 1. liammar says:

  Що значить “не ходити через поле” і “не потрібно провокувати” ??
  Нонсенс! Це із серії короткої спідниці і гвалтівника – “сама винна”. Наступний крок – взагалі сидіти вдома, щоб не дай боже спровокувати когось або щось?

 2. Олександр says:

  Ми живемо в дивний час. Собак шкода, а людей ні. Вони кусають людей, а ми думаємо як же це вирішить і пропонуємо десь не ходити чогось не робити. Застрелить іх чи потруїть та й питання закрите.

 3. Вікторія says:

  Я проживаю на вул.Святоюріївській,неодноразово бачила як безпритульні собаки кидаються на перехожих.А про алея з фонтаном на південному масиві?Гуляють і бавляться в травичці діти і тут же вигулюють собак,на зауваження не реагують(

 4. anna says:

  Власникам собак і котів дозволяється вигулювати собак на пустирях, задніх дворах і в інших місцях, спеціально відведених для цієї мети житлово-комунальними
  організаціями або виконавчими комітетами місцевих рад. І не таблички про заборону вигулу треба ставити, бо інших місць для вигулу тварин немає, а брати приклад з інших країн, де власників тварин штрафують за те, що вони не прибрали за своїми улюбленцями. Щодо будівництва і охорони собаками території, то самі вони не нападають, просто лаять. Ходила там не раз і щось ніхто кусати мене не збирався, а тільки гавкали і ВСЕ. А якщо, як деякі, починать в них кидати каміння, замахуютья палками і ногами, то і людина може дати сдачі, не кажучі про цих самих собак.

 5. andrey says:

  Это та категория проблем, которая не имеет законного решения =(
  Задолбали собаки – возьми и отрави. Да негуманно, да незаконно, да жестоко, но или ты их потравишь, или они искусают твоего ребенка.
  Так же и с выгулом собак: не понимает человек, что выгуливать на школьном стадионе или на газоне – это свинство, пара сосисок с отравой решит эту проблему.
  Приюты, стерилизиацию и таблички оставьте экологам и зоозащитникам.

  • anna says:

   Да не кусают они детей, тем более почти все собаки в Вишневом стерилизованы и априори не агрессивны. А люди ищут только зверских способов расправы. Откуда столько злости и желчи??? Давайте всех травить тогда! Человеческая сущность- ВСЕ уничтожать и убивать, потому что он видит опасность, которой нет, из-за своей трусости.

   • andrey says:

    Не вижу смысла приводить аргументы – они написаны в статье. Собаки кусают людей и гадят повсюду, статья об этом.
    И да, я боюсь стаи из 10 бездомных собак, если че.
    злости – 0. Есть проблема – есть ее решение, вот и все.

    • anna says:

     Да уж… Радикальные у Вас решения проблем. Служба по отлову бездомных собак Вам во спасение. И не берите грех на душу. А домашним питомцам попы позашивать надо? Или тоже отравить?

     • andrey says:

      – Кто профинансирует в Вишне эту службу? Вы?
      – Грех придумали для верующих негодяев, чтобы не делали негодяйских поступкой под страхом попасть в ад. Я же предлагаю логичное решение.
      – Стерилизация, мэм.

 6. anna says:

  Эта служба не является платной. Решение, увы, не логичное, а живодерское. Как в каменном веке застряли. Стерилизация не решает проблемы с выгулом, МИСТЭР! Про стерелизацию, в целях не размножения бездомных животных – только ЗА! Чем и занимаються благотворительные организации ( в Вишневом, как раз “в добрі руки” и отлавливают, и кастрируют, и денег у Вас не просят. Всё добровольно.)

 7. anna says:

  Вас, видимо, очень сильно обидели верующие и животные))) Мне Вас жаль

  • andrey says:

   идиоты и дикие животные меня пугают, – это факт. Ведь никто не знает, что кому нашепчет голос свыше или что творится в головах стаи диких собак.
   Я не такой бесстрашный, как Вы, но знаю точно: во имя здравого смысла и из-за отравления диких животных не пострадал ни один человек.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *