Оприлюднена україномовна версія меморандуму з МВФ: що чекає українських пенсіонерів

131017Нацбанк України оприлюднив лист про наміри і меморандум з Міжнародним валютним фондом (МВФ) українською мовою. Як повідомляється на сторінці регулятора в Twitter, документ розміщений за посиланням https://goo.gl/KfNGrG. Відповідно до меморандуму Український уряд зобов’язався  ухвалити новий законопроект щодо нарахування пенсій вже до кінця поточного року.

Основні положення документу такі: «Для зменшення дуже високого рівня дефіциту Пенсійного фонду, який загрожує життєздатності солідарної пенсійної системи, і для посилення її справедливості і здатності забезпечувати належний рівень пенсій в довгостроковій перспективі, до кінця грудня 2016 роки ми приймемо законопроект (новий структурний “маяк”) з метою:

─ поступового коригування обов’язкового віку для виходу на пенсію і подальшого скорочення переліку осіб, які мають право на достроковий вихід на пенсію;

─ встановлення більш жорстких вимог до права на отримання мінімальної пенсії;

─ об’єднання пенсійного законодавства, яке зараз представлено приблизно двадцятьма законодавчими актами, і забезпечення єдиного принципу надання пенсій без пільг для професій (крім військовослужбовців);

─ розширення бази платників єдиного соціального внеску;

─ забезпечення справедливого оподаткування в сфері пенсійного забезпечення;

─ посилення зв’язку зі сплатою єдиного соціального внеску, а також для забезпечення декларування реального розміру доходів.

Крім того, ми відокремимо доплати різним категоріям пенсіонерів від трудових пенсій і переведемо їх фінансування з Пенсійного фонду до Державного бюджету, а також посилимо їх адресність, починаючи з 2017 року, щоб зробити систему більш справедливою і вивільнити ресурси для ефективного зниження рівня бідності»

Разом з тим у Меморандумі зазначено, другий рівень пенсійного забезпечення (тобто, загальнообов’язкова накопичувальна система) не буде введено в дію, поки не буде стабілізована основа системи пенсійного забезпечення, а також успішно виконані всі вищеперераховані пункти.

Міністерство фінансів України також повідомило, що Місія МВФ може повернутися в Україну 26 жовтня, аби переглянути програми реформ, які були затверджені у березні поточного року. В разі успішної реалізації програми розширеного фінансування між Україною та Міжнародним валютним фондом держава може отримати від МВФ $ 1,3 млрд в 2016 році і майже $ 5,4 млрд в 2017 році.

Цей запис був опублікований в Україна та теги , , , , . Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *