Запасайтеся свічками: українцям загрожують зимові відключення електроенергії

otklyusenie_sveta_18022016_tutby_brush_phsl_img_07Лише нещодавно всі обурювалися черговим підвищенням цін на електропостачання, і ось «Укренерго» вирішило «порадувати» нас новими сюрпризами: слід готуватися до ритмічних відключень світла взимку.

Про це заявив в.о. директора НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук. Обмеження електропостачання може статися через перебої з поставками вугілля та підвищенням споживання електроенергії у холодні місяці. У такому випадку очільник головної енергетичної компанії України пан Ковальчук бачить кілька варіантів розвитку: «Доведеться запускати газо-мазутні блоки на Запорізькій і Трипільській ТЕС і споживати більше природного газу для виробництва електроенергії на ТЕЦ. Ціна буде набагато вищою, ніж генерація на вугіллі. Але стійкість енергосистеми країни цього варта, інші варіанти обійдуться набагато дорожче. Або треба буде обмежувати споживачів. Ритмічно, без масових відключень, але ж».

otkljuchenie_ehlektrichestvaТаким чином, аби уникнути «планових» відключень, споживачам доведеться ще більше економити електроенергію. Проте не зайвим буде заздалегідь запастися свічками – на випадок якщо ж вугілля все одно не вистачить.

Разом з тим Всеволод Ковальчук повідомив, що компанія НЕК «Укренерго» повністю готова до зими, проведено необхідні ремонтні роботи, а також підключено чотири нові високовольтні лінії електропередачі від двох АЕС із Західної України в центральні райони країни.

Цей запис був опублікований в Новини та теги , , . Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *