Єврокомісар з торгівлі розгляне в Києві розширення пільг України

1017017381Як повідомляється, візит єврокомісара Сесілії Мальмстрем до Києва стане приводом обговорити можливість відкриття більш широкого ринку з боку ЄС для українських компаній. 

Єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрем відвідає Київ з дводенним візитом, в рамках якого має намір обговорити розширення ринку ЄС для українських компаній і виділення Києву допомоги в 600 мільйонів євро. 

За інформацією прес-служби представництва ЄС в Україні, в рамках візиту Мальмстрем проведе зустрічі з прем’єром Володимиром Гройсманом, віце-прем’єром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванною Климпуш-Цинцадзе , а також міністром закордонних справ Павла Клімкіна. Єврокомісар також має намір зустрітися з представниками українських ділових кіл і депутатами.

“Мета візиту – підбити підсумки прогресу, досягнутого в здійсненні угоди про асоціацію, що стосується питань торгівлі та більш широкого бізнес-клімату”, – йдеться в повідомленні представництва.

У прес-службі відзначили, що візит єврокомісара стане приводом обговорити можливість відкриття більш широкого ринку з боку ЄС для українських компаній.

В кінці липня в ході зустрічі з українським прем’єром в Брюсселі Мальмстрем заявила про намір оприлюднити рішення Європейської комісії про виділення Україні додаткових торгових преференцій.

На думку глави українського уряду, додаткові преференції ЄС повинні поширюватися на критично важливі категорії товарів, такі як м’ясо птиці, агропродукцію тваринного походження, борошно, фруктові соки, електротовари, алюміній і вироби з нього.

За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Київ продовжує нарощувати експорт товарів до країн ЄС, позитивний приріст демонструє більшість галузей. Обсяг українського експорту товарів до країн ЄС за підсумками шести місяців 2016 року щодо аналогічного періоду 2015 року зріс на 6,7% (на 412,1 мільйона доларів).

У міністерстві прогнозують, що український експорт в ЄС буде рости і далі з урахуванням цінової кон’юнктури на зовнішніх ринках, це призведе до збільшення обсягів експорту за результатами всього 2016 року. При цьому частка Росії в експорті України зменшилася в першому півріччі до 9,2% проти 12,6% за аналогічний період 2015 року.

В ході візиту єврокомісара з питань торгівлі також буде розглядатися питання про виділення Києву наступного траншу в рамках макрофінансової допомоги ЄС в розмірі 600 мільйонів євро.

Парламент України на минулому тижні прийняв необхідний для виділення траншу закон про створення Національної комісії з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг. Крім того, депутатам на вимогу ЄС необхідно скасувати заборону на експорт деяких видів лісоматеріалів, пиломатеріалів і лісу-кругляка. Ряд фракцій у Верховній Раді виступають проти скасування мораторію. Тимчасова заборона на вивезення за кордон деревини був введений не тільки для запобігання його безконтрольного вивезення, але і для підтримки української деревообробної промисловості.

Раніше віце-президент Єврокомісії з Енергосоюз Марош Шефчович заявляв, що ЄС може вже до кінця року виділити Києву обіцяну фінансову допомогу, якщо Рада прийме необхідні закони.
РІА Новини України

Цей запис був опублікований в Україна та теги , , , . Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *