Традиції шкільної освіти в різних країнах світу

1356099615_great_britain_education Першого вересня, у День знань, наше місто наповнюєтеся ошатними дітьми з букетами квітів. Всі вони поспішають в школу на урочисту, святкову лінійку та перший дзвінок. Потім вони розходяться по класах на свій перший урок. Цікаво, а як і коли відзначають День знань в інших країнах?

Країни Африки

Zemlyanaya-shkola-v-AfrikeВ африканських країнах починають шкільне навчання в дуже ранньому віці. Як правило, у 4 роки діти вже йдуть у перший клас! Але перш, ніж стати повноправним школярем, дитина проходить співбесіду, на якій оцінюється рівень її знань і підготовленості. Якщо ж малюк не знає букв, то в школу його не беруть. Щоб підвищити шанси дитини на вступ до школи, його заздалегідь віддають в підготовчу студію. Там проводяться заняття в ігровій формі для дітей від трьох років. На жаль, далеко не всі діти отримують освіту, так як в африканських країнах вона не є обов’язковим.

Південна Корея

shkoly-v-Juzhnoj-Koree-uroven-350x225День знань в Південній Кореї, відзначають у березні. Діти вступають до школи у вісім років і при цьому складають вступний іспит. Ті, хто здасть його краще, мають право обрати навчальний заклад на свій розсуд, інші ж – за розподілом. Саме тому батьки, які бажають віддати дитину в елітну школу, активно з ним займаються, починаючи з 5-6 річного віку.

Німеччина

У Німеччині День знань прийнято відзначати в кінці серпня-на початку вересня. При цьому існує цікава традиція, яка називається «пакет першокласника». Її суть полягає в тому, що діткам, які вперше йдуть до школи, батьки збирають паперовий пакет, наповнюючи його різними солодощами, іграшками, а іноді і книгами!

Японія

obed-yaponskaya-shkolaЦікаву дату для святкування Дня знань обрали японці. Вони його відзначають 1 квітня. Дітки вперше йдуть до школи у шестирічному віці. З першого ж класу в шкільній програмі є предмет, присвячений любові до природи. Примітно, що навчання цього предмету проводиться на вулиці, де вчитель наочно знайомить дітей з явищами природи і цікавими фактами.

Великобританія

im578x383-австралия1У Великобританії День знань відзначають, як і у нас, на початку вересня. Дітки приходять до школи в п’ятирічному віці. Класична британська освіта передбачає навчання у школах пансіонного типу. Це означає, що діти покидають територію навчального закладу тільки під час канікул. Весь інший час вони живуть в спеціальних шкільних гуртожитках, і лише іноді до них приїжджають батьки.

Норвегія

skole_norge_smallУ Норвегії навчальний рік починається в кінці квітня. У перший клас діти йдуть, починаючи з шестирічного віку. Особливістю норвезьких шкіл є відсутність їдалень та шкільного харчування. Тільки наймолодшим видають йогурти і сік, і то далеко не у всіх школах. Решта дітей бере їжу з собою з дому. Традиційно школяр приносить з дому бутерброди, яблуко і пакет з соком або холодним чаєм.

Чехія

2Як і у нас, в Чехії, День знань відзначають першого вересня, а вік вступу до першого класу – шість років. При цьому від першокласників не вимагають ніяких особливих знань і навичок. Читати і писати зовсім не обов’язково – всьому навчать в початковій школі. Обов’язковою є бесіда з психологом, в процесі якої буде зроблено висновок про емоційну готовність дитини до шкільних навантажень.

Індія

educationНезвичайну для нас дату для початку навчального року обрали в Індії. Дітки йдуть в школу 1 червня. Причому в Індії не прийнято бурхливо відзначати День знань: немає ні квітів, ні музики, ніяких білих бантиків. Проте з ранніх років діткам прищеплюють любов до праці і рукоділля. В індійських школах є спеціальні майстерні з ткацькими верстатами, і кожен школяр повинен здати свою «норму» власноруч витканого полотна! Гроші від продажу тканини йдуть на потреби школи.

Цей запис був опублікований в Новини та теги , , . Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *