Шкільна програма по-новому: чого чекати 1 вересня

97_tn Завтра 1 вересня. Як відомо, цей день принесе українцям чимало змін, і не всі вони приємні. Дорослі з жахом готуються до підвищення тарифів. А що чекати підростаючому поколінню від Дня знань? Радіти чи плакати? Кореспонденти порталу «Моє Вишневе» вирішили з’ясувати, які зміни в шкільній програмі чекають українських школярів в новому навчальному році.

В першу чергу дісталося першокласникам

З 1 вересня в програмах для 1-4-х класів скасують оцінки з фізкультури, будуть виводити на свіже повітря на великій перерві, розширять список творів з читання і навчать писати СМС літерами англійської мови.

deca-razvod-matematika-1328585176-87265Таблицю додавання чисел від 1 до 20 порахували занадто складною для 1-2 класу. Тепер замість того, аби вчити напам’ять таблиці додавання і віднімання в межах 10-20 – вони обмежаться математичними обчисленнями в межах до 5. «Вони в третьому класі це вивчать», – заявив заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей.

Крім того, знімається фіксована кількість годин для вивчення тем і скасовується норма за темпом читання, тобто за кількістю слів в хвилину читання. Приберуть зі шкільної програми з літератури і «неактуальних радянських авторів», замінивши їх новими.

Декомунізація шкільної програми

В принципі, декомунізація шкільної програми – основна «фішка» нового навчального року. Зокрема, в окремі теми вчителям запропонували вивести бій під Крутами, війну радянській Росії з УНР, внесок українського народу в перемогу над фашизмом, а також участь українців у військових формуваннях держав Об’єднаних Націй.

Крім того, цілий звід рекомендацій зі шкільного курсу презентував Інститут національної пам’яті. Зокрема, там склали список бажаних пісень в школі і перелік епітетів, які повинні супроводжувати згадки Степана Бандери і Симона Петлюри.

В останній їх брошурі є список фільмів, які можна дивитися школярам, і пісень, які потрібно співати. До «правильних» режисерів записали Олександра 1Довженка та Леоніда Бикова з фільмом «У бій ідуть одні старики». А в «правильні» пісні потрапили гімни бійців УПА, наприклад, «Червона калина» та «Лента за лентою». Крім того, школярам рекомендують слухати «Баладу про повстанців» і народну «Їхав стрілець на війноньку». Молодшим школярам радять в цікавій формі розповісти про подвиги Петлюри, а Бандеру рекомендують називати видатним представником народу.

Школярам розкажуть про перемогу Порошенко

У шкільну програму з історії для старших класів введуть теми про радянську окупацію, про анексію Криму, АТО і «нормандську четвірку».

Крім того, в Міносвіти вважали за потрібне присвятити один з уроків перемозі Петра Порошенка на президентських виборах в 2104 році.

Патріотизм в кожному русі

У Міносвіти заявили, що вчителі повинні проводити інтерактивну патріотичну зарядку (що це – не уточнюють), створювати разом з дітьми панно «Україна – моя країна», малювати патріотичні малюнки крейдою на асфальті, показувати 4865_zaikaмультфільми на патріотичну тему, розучувати патріотичні пісні, влаштовувати флешмоби, квести та ін.

Попрацюють і над естетичним вихованням дітей. Прищеплювати любов до прекрасного почнуть зі шкільної лави в прямому сенсі слова: в кабінетах географії та історії необхідно розвісити репродукції відомих картин, а кабінети літератури – облагородити цитатами українських письменників. Заради екологічного виховання радять школярам вирощувати гібридні овочі та відроджувати в школах музеї хліба.

А точно встигнуть все вивчити?

Після внесення змін до шкільної програми батьки почали хвилюватися, чи встигнуть їхні чада отримати якісні знання з усіх «традиційних» предметів. Аби уникнути цього, у Міністерстві освіти наполягають на 12-річному навчанні. Відомство вже представило проект реформи шкільної освіти. Школярі вчитимуться 12 років: в початковій школі – з 1-го по 4-й клас, в гімназії – з 5-го по 9-й класи, а третій етап – профільний. Після 9-го класу школярі повинні будуть здати ЗНО і вступити в 10-й клас або на академічне навчання, або на професійне (аналог ПТУ).

Цей запис був опублікований в Україна та теги , , , , . Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *