ПРОМІНЬ, який втратив сяйво

t1VoR3_nxwsПриміщення кінотеатру «Промінь» привертає увагу мешканців Вишневого давно. Найбільше вишнівчан цікавить – чому ніхто досі не опікується майже зруйнованою будівлею фактично у центрі міста. Переважна більшість жителів хотіла б бачити відновлений кінотеатр. Та чи здійсняться їхні мрії, спробуємо розібратися.

Трохи історичного екскурсу

Кінотеатр у Вишневому був давно. Ще у далекі 80-ті роки попереднього сторіччя на Святошинській (тоді Калініна) побудували типову радянську культурну споруду. Схожі кінотеатри, як брати-близнюки, існували майже у кожному невеличкому місті або селищі. І лише у великих містах будували справжні кіно-палаци. Але наш скромненький «ПРОМІНЬ» не нудьгував без роботи і практично кожного дня зачаровував вишнівчан Бельмондо чи Делоном, Монікою Белуччі чи незрівнянною Орнелою Муті. Тут навіть показували «Зіту і Гіту». Після перегляду стрічки прибиральниці витирали безкінечну кількість сліз. Отже – милі та чудові спогади.

2_p1afh76kql1p4vcrb1b3mqg11do66А потім прийшли буремні 90-ті. Людям стало не до кіно. Все життя перетворилося на мильну трагедію. Заклади культури занепадали. Державі вони стали непотрібні. Непосильний тягар і відсутність фінансування. Слід звернути увагу на дуже важливий момент. Всі ці часи «ПРОМІНЬ» був районним закладом  культури, і був на обліку та утриманні районного відділу культури. Тобто відділ був, а культури не було. І коштів. Саме тоді районні чиновники передали цей непотрібний їм чемодан без ручки в оренду. Договір уклали з приватною фірмою «Віват, Вікторія!». Власником цього комерційного підприємства був Віктор Федорович (ні, ні! Не той, а інший. Місцевий). Там і ресторанчик мав би бути, і дансінг, і ще щось. Трохи жеврів бізнес у Віктора Федоровича на дискотеках та молодіжних гульках. І все. Потім він його передав в суборенду під магазин. І весь цей час споруда нещадно руйнувалася і не знала дбайливої руки господаря. Тож потроху дійшла до повного занепаду і руйнування

Наші дні

Та ось у 2011 році до влади у місті прийшов Ілля Діков. Серед своїх пріоритетів бачив і повернення будівлі колишнього кінотеатру у міське підпорядкування. Посудився-пободався, і врешті змусив владу району віддати кінотеатр у власність територіальної громади. Потім почав важкі баталії з Віктором Федоровичем,  аби img_12939331_1054520547927001_900652105_nзмусити останнього відмовитися від діючого договору оренди. Змусив. А потім міська рада передала дану споруду на баланс новоствореного підприємства КП «Вишнівськпарксервіс».

Далі почалися пошуки варіанту відновлення кінопереглядів у місті. Але слід зрозуміти, що просто побудувати кінотеатр дуже дорого. Жоден з інвесторів не піде на будівництво лише кінотеатру. У Києві кінотеатри відкриваються в основному у великих торговельно-розважальних центрах. Окрім того, наявність будівлі не є підставою для перегляду фільмів. Хтось має займатися питанням кінопрокату, ліцензії, обладнання, прокатними відрахуваннями…. Важкий бізнес. На рівні маленького міста, коли мегаполіс під боком – це практично нерентабельно. Але слід вирішувати проблеми поступово. Як же побудувати кінотеатр?

Чому КП «Вишнівськпарксервіс» (ВПС)?

Після виборів 2010 року, коли до міськради прийшло багато молодих амбітних діячів, багато з них почали шукати своє місце під владним сонцем. КП « ВПС» очолив депутат міськради Вадим Люлька. Саме він, окрім «важкої» роботи з контролю паркувального бізнесу в місті, заходився будувати плани з відновлення wf_cdueXJrUкінотеатру. Давайте будемо реалістами. Як зазначено вище, просто побудувати кінотеатр ніхто не зможе. І не захоче. Це беззаперечний факт. Але як додаток до більш вдалого бізнес проекту – можливо. Клаптик землі там невеличкий. І розбудувати «Dream Town» там навряд можливо. А будиночок звести – в самий раз. Тому і були декілька кіл перемовин з можливим інвестором будівництва багатоповерхівки з вбудовано-прибудованим приміщенням кінотеатру. Десь робився проект і блукав коридорами різних проектних інститутів. Та щось не склалося. І сам Вадим Миколайович почав конфліктувати з багатьма людьми. Тому цей проект проекту «завис».

Наші дні та сподівання…

Так дотяглося до перевиборів. Пан Люлька втратив депутатський мандат. Прийшов новий депутатський корпус і «свято місце» зайняв новий обранець народу. Є розмови про реанімацію цього проекту. Знов кажуть про комплекс «будинок- кінотеатр». Але як, і головне, коли – важке питання. Ми бачимо, у які скрутні економічні часи живемо. Тому вкрай вірогідно, що цей проект буде мати також важку долю.

Але хочеться додати трохи оптимізму. Вірити, що у Вишневому буде новий кінотеатр. Більш реальними планами можна вважати проект будівництва «Палацу культури». Планується він за стадіоном, на ділянці між містком через рівчачок Желані і трансформаторною підстанцією. Місця там небагато, але невеличкий та затишний «палацик» розмістити можна. За попередньою інформацією, у ньому планується два зали для кіно на 50 місць кожен. Планує будувати цей «Палац» місто, ні від кого не залежачи. Якщо звісно нічого не завадить. Будемо вірити.

Будемо сподіватися, що настане той час, коли в залі погасне світло, і чарівний промінь проектору відкриє нам захоплюючи пригоди якогось кіногероя або героїні…

Цей запис був опублікований в Життя міста та теги , , , . Закладка на посилання.

3 Відповідь на ПРОМІНЬ, який втратив сяйво

  1. Olena says:

    дуже дякую за цікаву інформацію. Погоджуюсь з автором і підтримую – “Будемо сподіватися, що настане той час, коли в залі погасне світло, і чарівний промінь проектору відкриє нам захоплюючи пригоди якогось кіногероя або героїні…”

  2. Роман Кордун says:

    Які “далекі 80ті”, що ви верзете? Я що – у 70х ходив в інший кінотеатр?! “Промінь” збудовано значно раніше.

  3. Володимир Ринк says:

    Насправді “Промінь” збудували трошки раніше, а саме в 68-69р. як кажуть аборигени. А до того у Вишневому був літній кінотеатр просто неба.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *