Українці просять заборонити вихід гри Pokemon GO в Україні

стоп_покемон гоМобільна гра Pokemon Go від компанії Nintendo встигла стати ігровим феноменом світового значення, хоча була випущена лише на початку липня у США, Австралії та Новій Зеландії. Користувачі Інтернету занадто бурхливо відреагували на запуск гри з елементами доповненої реальності, яка працює в смартфонах на iOS і Android.

Доповнена реальність застосовується в іграх вже кілька років, але ця гра, здається, влаштувала революцію: додаток б’є рекорди популярності, а гравці не можуть відірватися від неї навіть на побаченнях або на акціях протесту.

Pokemon GO полягає в пошуку вигаданих персонажів покемонів, які розміщені творцями гри нібито в реальному світі. Додаток для смартфона позначає місце знаходження покемонів на реальній карті місцевості, а побачити їх на своєму екрані pokemon_964afpможна, якщо навести на них камеру смартфона. Звучить захоплююче, але деякі гравці так зосереджуються на процесі, що перестають помічати навколишній світ. А персонажі гри часто ховаються в небезпечних місцях: покемони сидять на залізничних шляхах прямо перед поїздом або бігають по переповненим транспортом дорогах.

Гра Pokemon GO мало кого залишає байдужим. І, поки одні власники смартфонів, стираючи ноги в кров, шукають віртуальних звіряток по всіх закутках міста або навіть країни, інші люди посилають промені гніву на адресу розробників і підкріплюють свої помисли реальними справами. Так, в розділі електронних петицій на сайті Президента України з’явилася петиція, яка закликає блокувати цю гру в Україні. Вона звучить наступним чином: «Запобігти вихід в Україні гру для смартфонів Pokemon GO». Ініціатором петиції виступив Марченко Віталій Олексійович. Віталій Марченко бачить в грі Pokemon GO корінь багатьох зол. Зокрема, він закликає до наступного:

«Необхідно виключити можливість появи гри Pokemon GO в українському суспільстві, так як це призведе до цілковитої деградації школярів і студентів, викличе колосальну залежність, схожу з наркотичною. Виродження нації шляхом зміни свідомості і психічного стану молоді».покеиог го

На момент підготовки матеріалу під петицією, що закликає не допустити появи гри Pokemon GO в Україні, залишили свої підписи вже 190 стурбованих громадян. Підтримати петицію можна за наступною адресою.

Нагадаємо, один з перших нещасних випадків, пов’язаних з грою, був зафіксований в США вже через півгодини після виходу програми в App Store: користувач Reddit, захопившись, не помітив у себе на шляху канаву, впав і пошкодив ногу. Пояснюючи лікарям, що сталося, він вирішив розповісти, що отримав травму, вигулюючи собаку. Крім того, покемони, які заховані в важкодоступних місцях, призводять до несподіваних знахідок. Так, в штаті Вайомінг підліток шукав в річці водяного покемона і виявив труп. В мережі Інтернет вже поширюються меми та відео-добірки ляпів геймерів під час гри у Pokemon GO:

Хоча в Україні гра офіційно ще не представлена, її вже можна завантажити з хакерських сайтів. Тож, якщо ви побачите на вулицях свого міста людей, які дивляться тільки в екран свого сматрфону – не дивуйтеся, вони просто ловлять покемонів.

Анна ЛАПЕНКОВА

Цей запис був опублікований в Дозвілля та теги , , , , . Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *