Чергова екологічна катастрофа у Василькові (фото+відео)

bda397e8c335hЛише рік тому про місто Васильків Київської області говорила вся Україна. Тоді пожежа на нафтобазі БРСМ-Нафта поставила під загрозу фермерський врожай цілого району. Не встигли жителі Васильківщини оговтатися від лиха, як їх спіткала нова біда – червона вода в одній з місцевих річок.

Окрім червоної води, у річці Стугна померла вся риба, і тепер плаває на поверхні, розповсюджуючи мікроби. До того ж місцеві жителі скаржаться на запах ацетону, яким відтепер тхне вода.

Як повідомляє організація «Щит і меч України», представники якої одні з перших виїхали на місце пригоди, з переповненого колектора на території підприємства «Оцелот», дві труби якого врізані в міську магістраль, на території заправки БРСМ, в 50 метрах від “Оцелота”, фонтаном з під асфальту випливала червона вода із запахом ацетону .

b385b81836f3hКрім того повідомляється, що така ж вода, з таким же запахом зливалася в річку Стугна. Ще 15 липня до Василькова шукати правди приїхали центральні телеканали України: ICTV, Інтер, 5 канал, але потрапити на територію заводу  «Оцелот» кореспондентам так і не вдалося – охорона старанно виконувала свою роботу, а керівництво підприємства взагалі не з’явилося. Не пустили на територію навіть представників поліції.

Активісти виїхали на річку Стугна та відзняли жахливі кадри справжньої екологічної катастрофи, яка в подальшому торкнеться не лише жителів Васильківщини. На жаль, мер Василькова пан Сабадаш на місце аварії не приїхав, натомість прибув голова ГО «Спілки рабалок Стугна» І. Денісенко та перший заступник мера Василькова Сергій Прунцев. Жителі Василькова та навколишніх населених пунктів обурені реакцією влади на лихо. Ось, що пишуть представники організації «Щит і меч України» на своєму офіційному сайті: «Відстань від БРСМ, де червона вода із запахом ацетону розтікається по місту, до мерії 550 метрів!!! Та й навіщо йому кудись приїжджати? Він уже відзвітував про «виконану роботу» на відео камери… А ось працівників КП ККП (ЖЕКу) і поліції прибуло більш ніж достатньо».

Від води, яку невідомий хімічний склад пофарбував в червоний колір, відчувається сильний запах ацетону, а на поверхні водойми плавала дохла риба вбита хімічним складом. Активісти з’ясували, що отруєна вода витікала з території підприємства «Оцелот», де свого часу було налагоджено виробництво фарби, яка застосовується для фарбування днищ кораблів. Окрім того, громада Василькова побачила фарбу такого ж кольору, як і вода, на паркані заводу «Оцелот».

f9707d146d82Яких заходів вживатиме Васильківська влада, аби зупинити витікання хімічного складу в річку Стугна невідомо. Небезпечна вода потекла вниз за течією, де жителі Василькова та Васильківського району використовуватимуть її для поливу городів, поїтимуть домашніх тварин. В отруєній воді плаватимуть домашні гуси та качки, купатимуться діти, а дехто навіть  питиме воду з криниць. А далі вода з небезпечними хімікатами буде розтікатися по водоймах Васильківського району, Київщини і впадатиме в Дніпро…

Цей запис був опублікований в Життя міста та теги , , , . Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *