Перша долікарська допомога: сумна реальність сьогодення

скораяУ кожного в школі (а у декого і у ВУЗі) були уроки першої медичної допомоги. Нас вчили робити елементарні речі, аби допомогти людині дочекатися приїзду «швидкої». Цікаво, що майже всі здавали предмет на «відмінно». Та чи залишилося щось у пам’яті…?

Сьогодні один з кореспондентів «Моє Вишневе» став свідком події, яка показала, що у критичній ситуації люди не можуть навіть викликати «швидку». Випадок стався у маршрутці, яка прямувала з Києва до Боярки. Маршрутне таксі якраз зупинилося, аби висадити пасажирів, як чоловіку років 50-ти раптово стало зле. Чи спека, чи стрес, а можливо вроджені вади стали причиною поганого самопочуття. Чоловік почав кричати, труситися, задихатися і хапатися за серце. Жінка, яка сиділа біля нього (імовірно, дружина), ніяк не відреагувала на це, лише казала: «Тихіше!». Дивно, але і водій маршрутки не зацікавився криками у салоні. Лише після того, як чоловік втратив свідомість, а з рота пішла піна, пасажири почали вимагати водія зупинитися. Сталося це буквально у лічені хвилини. Та навіть після цього «швидку» викликати не поспішали: чоловіка з ознаками епілепсії чи серцевого нападу намагалися привести до тями поштовхами і трусінням. Слід зауважити, що маршрутка була заповнена (сидячих місць не було взагалі, ще чоловік 10 стояли), але тільки одна людина хоч якось змогла скоординувати натовп. На її вимогу непритомного чоловіка винесли на вулицю, проте зробити це відразу не вдалося – молоді люди робили вигляд, що взагалі нічого не сталося, і продовжували слухати музику. «Швидку» врешті-решт викликали.

Привести чоловіка до тями вдалося вже на зупинці. Після цього у дружини віднайшлися необхідні ліки (цікаво, де весь цей час була аптечка водія маршрутки?). Лікарі приїхали хвилин через 10-12, що доволі швидко, враховуючи плутанину зі «швидкою» та «невідкладною» допомогою. Сподіваємося, у потерпілого все буде добре. Але тепер нас цікавить інше: невже скоро ніхто не зможе надати допомогу в екстреній ситуації? Що було б з чоловіком, якби активна пасажирка не почала керувати ситуацією? На жаль, здоров’я кожного з нас далеке від ідеального. Можливо саме час здобути елементарні знання з першої долікарської допомоги: запам’ятати симптоми раптових нападів, інфаркту тощо, навчитися робити непрямий масаж серця. Та, нарешті, стати людьми і не думати, що «вони справляться і без мене». Від цього не застрахований ніхто… Головне у критичній ситуації – не панікувати, зібратися з думками і швидко реагувати.

Цей запис був опублікований в Життя міста та теги , , , . Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *