В якому віці записувати дітей у спортивні секції? Бойові види мистецтв

2Більшість сучасних батьків майже після народження дитини переймаються питанням на які гуртки та з якого віку записувати свого малюка. Якщо ви ще не визначилися – літо найкращий час для цього. Тож, ми розпочинаємо серію інформаційних матеріалів про гуртки та секції, які можуть зацікавити ваших дітей.

Почнемо з бойових мистецтв, які більше підходять для хлопчиків, але будуть корисними і для дівчаток. Все більше популярності набирають змішані єдиноборства, які поєднують у собі елементи різних бойових мистецтв. «Найпопулярнішим серед змішаних єдиноборств є бойове самбо. Воно включає найпростіші, але ефективні бойові елементи з кікбоксінгу, джиу джитсу, вільної боротьби, тайського боксу, самбо, дзюдо та деякі прийоми з карате, – пояснює тренер 3зі змішаних єдиноборств спортивної секції «Прайд» (СК «Олімп») Ярослав Євтехов. – Переваги бойового самбо у тому, що це універсальний вид спорту. Ми відпрацьовуємо з дітьми різноманітні техніки та прийоми, які в подальшому принесуть користь організму». Таким чином, отримавши певні навички у змішаних єдиноборствах, можна спробувати свої сили в інших напрямках. Якщо ви прагнете не лише загартувати характер дитини та зміцнити її здоров’я, а й вболівати за своє чадо на професійних турнірах, краще починати тренування з 6-7 років. Тренер зауважує, що до професійних змагань діти долучаються не раніше 13-14 років, якщо дозволяє фізичний стан і рівень підготовки. Зокрема вихованці клубу «Прайд» вже брали участь у Всеукраїнських змаганнях, де посіли шосте місце. Для хлопців, які на той момент тренувалися менше року це прекрасний результат. Також 14 травня відбувся Кубок України з бойового самбо, на яких вишнівський спортсмен Федір Миколайчук посів третє місце.

Перед початком тренувань батькам слід поцікавитися у тренера які вправи та 1навантаження чекають на їхнє чадо. «До кожної дитини має бути індивідуальних підхід. Особливо слід звертати увагу на навантаження на хребет. Поки організм росте, необхідно слідкувати, аби фізичні вправи приносили користь, допомагали розвиватися, а не шкодили, – розповідає Ярослав. – Якщо дитині протипоказані певні види навантажень, їх завжди можна замінити на інші. Звичайно, іноді буває важко, адже у кожного різні можливості – хтось сильніший, хтось у зв’язку з фізичними вадами трохи слабший». Також слід пам’ятати, що серцево-судинні хвороби, проблеми з тиском, остеохондроз тощо обмежують можливості у світі спорту.

Ідеальна кількість дітей у групі – 20-25 чоловік. У такому складі і дітям тренуватися веселіше, і тренеру простіше – є можливість ставити у спаринги рівних за фізичною підготовкою учнів. Ярослав Євтехов розповідає, що разом із хлопцями у групі тренують і дівчата, причому сильній статі вони не поступаються у майстерності. «Звичайно, я намагаюся давати їм менше навантаження, але вони швидко навчаються і не хочуть пасти задніх», – зауважує тренер.

Перед тим, як записувати дитину на бойові мистецтва необхідно її правильно мотивувати. Прийоми, які відпрацьовуються в залі не можна застосовувати на вулиці. «Я налаштовую дітей на те, що тренування – це фізичний та емоційний розвиток, елемент самозахисту. Проте аж ніяк не спосіб 4похизуватися силою у дворі. Ми не вчимося когось бити, ми загартовуємо характер, тіло, дух», – наголошує Ярослав. Якщо дітям ще можна пояснити, що боротьба – це не вулична бійка, дорослі приходять на тренування, аби навчитися битися, в тому числі й на вулиці. «Доводиться перевиховувати їх. Приємно те, що через деякий час вони вже не замислюються про помсту, а просто насолоджуються тренуванням», – зауважує тренер.

Як і будь-якому спорті, у змішаних єдиноборствах можна отримувати певні досягнення. Майстерність оцінюється у рангах (загалом їх три), також можна стати кандидатом у майстри спорту, майстром спорту (в тому числі й міжнародного класу) тощо. Та найголовніше, що дадуть дитині тренування з бойового самбо – витривалість, дисципліну, повагу до оточуючих, міцне здоров’я, а також загартують характер.

Анна ЛАПЕНКОВА

Цей запис був опублікований в Спорт та теги , , , , , , . Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *