Коли співають музи

128 травня, у рамках святкування Дня захисту дітей, у Вишневому відбулася знакова подія: звітний концерт учнів Вишнівського центру творчості дітей та юнацтва, участь у якому взяли найкращі, найталановитіші його вихованці.

Заснований іще у 1987 році як Будинок піонерів, вже у 1998 році заклад отримує 8нинішню назву – Вишнівіський Центр творчості дітей та юнацтва. За роки своєї діяльності він виплекав не одну тисячу талановитих діток – переможців районних, обласних, всеукраїнських і міжнародних конкурсів. Не один шквал овацій юні «зірочки» зривали у Швеції, Польщі, Італії, Чехії, Австрії та Угорщині… Центр охоплює гуртковою роботою майже 2000 вихованців віком від 3 до 21 року, які займаються в 16 філіях. А це – 16 творчих об’єднань, 67 гуртків , що становить 128 груп.

9Сьогодні ВЦТДЮ активно продовжує свою роботу на чолі з директором Тетяною Стаменовою, яка працювала тут із перших днів його створення керівником гуртка. Вимоглива до колег, принципова до себе, Тетяна Анатоліївна є «душею» й «серцем» центру. Її багаторічну діяльність відзначено почесними грамотами Міністерства освіти України, головного управління освіти й науки КОДА, відділу освіти РДА, нагрудними знаками «Відмінник освіти України» та «Софія Русова». І саме з неї 6беруть приклад у любові до творчості як викладачі, так і вихованці закладу.

Повірити у талановиту унікальність кожної дитини, підтримати її – саме за такими принципами й виховують тут здібних дітей керівники гуртків і студій. І, мабуть, саме через це Вишнівський центр не покидають Музи. А цього дня, здавалося, вони співали й танцювали спільно з дітками, для майстерних виступів яких не став перепоною і сильний дощ.

Традиційно звітний концерт відкрили вихованки Театру Барабанщиць під керівництвом Алли Хомицької, передавши естафету переможцям Всеукраїнських 2дитячих хореографічних конкурсів «Данс-клас» і «Салют талантів» – старшій групі колективу «Адажіо» (керівник – Яна Романюк) і наймолодшим – дошкільнятам Школи естетичного виховання при ВЦТДЮ, які щодня плідно та старанно готуються до школи: вивчають граматику, математику, англійську мову, розвивають свої здібності і таланти на уроках вокалу, хореографії та образотворчого мистецтва.

Загалом, програма звітного концерту була яскравою, насиченою та запальною. Щоразу, виходячи на сцену, діти дарували присутнім море емоцій і позитивних 7вражень. І, якщо вихованка вокальної студії «Сузіря» Каріна Ольшанецька з піснею «Тримай мене міцно» змушувала замислитися над глибиною та безкорисливістю безмежної маминої любові, що оберігає нас від найрізноманітніших незгод, то вокалістка цієї ж студії Катерина Гончаренко з піснею «Батьки мої» – про неоціненність родини, важливість у житті дитини як мами, так і тата… Символічним життєвим дороговказом у виконанні молодшої групи вокального ансамблю «Сузіря» (керівник – Олена Бігун) пролунала пісня «Не забудь», а пісня «Береги любовь» (старша група ансамблю) – мов наказ присутнім.

Дзвінкі дитячі голосочки Марії Плужнік (студія «Сузіря»), Стефанії Карпалюк і Таїсії Мартинів (керівник – Марія Кучинська), Лани Яковенко 4(керівник – Олена Купрієнко) та Аріни Кулічевської (студія «Камертон» під керівництвом Неоніли Горбенко), вихованців студії «Ярінь» (керівник – Наталія Підлісняк) і вокального гуртка під керівництвом Олени Космини змушували душу то сміятися, то плакати…

А потім у веселий, запальний танок покликали учасники середньої групи хореографічного колективу «Адажіо» з танком «Ковбойський», старша група цього ж колективу з танком «Спортивна ейфорія» та вихованці гуртка «Бальна хореографія» під керівництвом Ігоря Парубця зі «Стандартним міксом».

Мабуть, чи не найбільше розвеселив присутніх (особливо малечу) жартівливий естрадний номер про кохання Зразкового лялькового театру «Чарівна скринька» (керівники – Тетяна і Анжела Поповичі) під пісню «А ми удвох в одне дівча 5закохані» – настільки по-доброму смішною була показана ситуація «любовного трикутника».

«Ми так старались вам створити свято,

Щоб гарний настрій, посмішок багато,

Щоб не було ні суму, ані втоми,

Щоб ви щасливими вернулися додому!» –

саме так, власним поетичним твором завершила звітній концерт директор Вишнівського центру творчості дітей та юнацтва Тетяна Стаменова, подякувавши і глядачам, і юним артистам, і педагогам. І додала:

«І дуже хочеться, аби збулася наша давня мрія: щоб у такого чудового творчого колективу, у таких талановитих і обдарованих діток було гарне, світле 3приміщення, де вони ще успішніше змогли б розвивати власні таланти. І я дуже вірю, що керівництво нашого рідного міста спільно з депутатським корпусом нарешті зможе вирішити цю проблему».

…Непомітно й минув дощ. І сонце, невпинно хилячись до заходу, ніби благословляло своїми промінцями га здійснення такої світлої мрії не лише дорослих, а й діток…

Наталка КУЦАК

Цей запис був опублікований в Життя міста, Свято наближається та теги , , , , , . Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *