Відбулася урочиста відправка призовників до лав ЗСУ

Изображение 110  16 травня з Києво-Святошинського районного військового комісаріату урочисто відправили першу групу строковиків віком від 18 до 27 років, які служитимуть у лавах Збройних Сил України. Серед них і перший вишнівчанин, 23-річний Богдан Бортницький.

  Цього дня їх вітали і давали слова настанови в добру путь військовий комісар районного військового комісаріату підполковник Олег Гончарук, керівник апарату Києво-Святошинської РДА Олександр Горін, особовий склад райвіськкомісаріату, батьки та рідні, а також священник храму на честь ікони «Неопалима Купина» УПЦКП Максим Кравчук, який освятив присутніх свяченою водою та подарував хлопцям молитовники та натільні хрестики.

  Кожен із військовозобов’язаних попередньо пройшов медичну комісію та визнаний придатним до військової служби. Всіх їх спочатку відправлять в учбові центри, і лише по закінченню терміну навчання розподілять по частинах. При цьому загальний термін служби залишається незмінним: 18 місяців — для більшості призовників, і рік — для тих, хто отримав у вузі ступінь магістра. Відстрочку, як і раніше, можуть отримати студенти Изображение 100денної форми навчання, а також військовозобов’язані, котрі мають дітей до трьох років чи батьків, які потребують постійного догляду.

  Змішаний принцип комплектування Збройних сил України — строковики «плюс» контрактники — відповідає стандартам НАТО. Такий вид служби відновлено не лише в Україні, а й у Німеччині, Польщі, балтійський країнах тощо.

  «З сьогоднішнього дня, — звернувся до майбутніх військовослужбовців військовий комісар районного військового комісаріату підполковник Олег Гончарук, — ви — військовослужбовці строкової служби. Вам випала велика честь насамперед показати всьому Києво-Святошинському району, що ви є гідними послідовниками священних традицій як наших дідів-ветеранів Другої Світової війни, так і учасників бойових дій сьогодення. Усім вам бажаю нести службу гідно й повернутися додому живими й здоровими.

  Окремо сьогодні хочу звернутися й до батьків. Щотижня до 30 червня ми відправлятимемо юнаків, які набиратимуться незамінного досвіду в Изображение 107Збройних Силах України. Розумію, що ви хвилюватиметеся за своїх синів. Хочу наголосити, що всі вони повернуться до своїх домівок – жоден із них не братиме участі у бойових діях у зоні АТО, якщо тільки сам того не захоче. Всі вони повернуться додому змужнілими, з певним життєвим досвідом, що дасть їм у майбутньому суттєві переваги при працевлаштуванні на роботу».

  Усі призовники трималися впевнено, адже для багатьох служба в армії — це свідомий вибір. Тим більше, що, за словами Олега Гончарука, деякі з них уже виявили бажання надалі продовжити військову службу за контрактом.

  Щирі, теплі вітання з визначною подією у житті новобранців від голови Києво-Святошинської РДА та корисні подарунки передав і керівник апарату Києво-Святошинської РДА Олександр Горін.Изображение 116

  Нагадаємо, що призовна кампанія триває на виконання вимог Указу Президента України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України від 17 лютого 2015 року № 88/2015 «Про строки проведення чергових призовів, чергові призови громадян України на строкову військову службу та звільнення в запас військовослужбовців у 2015 році» в Києво-Святошинському районі.

  Порушення призовниками правил військового обліку, неявка їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган відомостей, а також порушення порядку проходження навчальних зборів караються штрафом від п’яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-119 грн.), а при повторному протягом року порушенні — штраф 170-255 грн.

  Ухилення ж від призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу карається обмеженням волі на строк до трьох років.

 Наталка КУЦАК,

фото автора

Цей запис був опублікований в Життя міста та теги , , . Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *