Які заходи заплановані на День вишиванки?

3У третій четвер травня українці всього світу святкують День вишиванки. Представники українських діаспор у вишитих сорочках виходять на вулиці міст, розповідають про своє національне вбрання тим, хто ще не знає про його символіку і традиції. У деяких українських кварталах у цей день влаштовують справжнє свято з музикою, прапорами та посмішками.

Дехто відважується на екстрим. Зокрема, вчора п’ятеро юнаків та п’ятеро дівчат у Чікаго (США) стрибнули із парашутом у вишиванках. Більшість учасників стрибали вперше, проте жоден з них не боявся та не відмовився взяти участь в екстремально-патріотичному заході.

А от киянам пропонують більш традиційні святкування. Всесвітній конгрес українців закликає кожного громадянина до простого вчинку – 19 травня надіти 2вишиванку.

Для всіх жителів Києва та його околиць організатори підготували план заходів:

11:00 -15:00 – інтерактивний лекторій про історію, символіку і регіональні особливості вишиванок. Презентація фотовиставки Дар’ї Зарайської «Берегині», присвяченій жінкам-волонтерам.

14:00 – акція «Народжені в вишиванках». Новонародженим малюкам даруватимуть вишиванки (пологовий будинок № 5), а батькам вручатимуть свідоцтва про народження дітей.

17:00 – Показ першого повнометражного фільму про вишиванки «Спадщина нації» в Національному музеї історії України (вул. Володимирська, 2.)

Пізніше ввечері, о 18:00, між двома дзвіницями – Софійським і Михайлівським соборами, буде створена живий ланцюг єднання. Всіх киян та 1гостей міста у вишиванках запрошують до участі: жителі лівого берега Києва збираються на Михайлівській, жителі правого – на Софійській площі.

О 18:15 під музику Національних оркестрів з’єднають дві «живі ланцюги» в одну. Оркестри будуть розміщені як на Софійській, так і на Михайлівської площі.

Крім того, кияни зможуть приєднатися до ще однієї всеукраїнської акції – зробити Селфі в вишиванці.

«Де б Ви не були 19 травня, надіньте вишиванку, сфотографуйте і завантажте фото в соціальних мережах з хештегом #деньвишиванки #моявишиванка, #ялюблювишиванку. Прикрасимо стрічку соцмереж нашим оберегом!», – кажуть організатори.

Цей запис був опублікований в Свято наближається та теги , , , , . Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *