Готуємо тіло до пляжного сезону!

Woman measuring perfect shape of beautiful hips.Ви вже вирішили як проведете літо-2016? А підтягнуте тіло потрібне? Тоді забувайте про булочки та печиво, і гайда на тренування! Наш експерт з правильного харчування, тренер СК «Олімп» Сергій Кочетков спеціально для читачів «Моє Вишневе» ділиться секретами, які реально допомагають.

Спершу розглянемо популярні дієти, якими так звикли виснажувати себе красуні. Найвідоміші системи харчування, такі як «Голівудська дієта» та інші, які розраховані на стрімке зменшення кількості калорій, тренер називає незбалансованими і безглуздими. Зазвичай автори таких дієт рекомендують певні продукти, їх кількість, а також час прийомів їжі. Та найголовніше, що з раціону повністю виключаються вуглеводи (які, до речі, необхідні організму для ofigenaya-dietaнормального функціонування) та жири. Проте чи принесе таке харчування користь організму? «Це так звані екстремальні дієти: калорій дуже мало, вуглеводів фактично немає. Як правило, після завершення таких дієт вага стрімко повертається, ще й прихоплює з собою кілька зайвих кіло. Протягом всього «голодування» організм знаходиться у шоці. Це шкідливо як для здоров’я, так і для самопочуття в цілому: втома, дратівливість, неуважність», – зауважує Сергій. До того ж, слід розуміти, що на такій жорсткій дієті людина не зможе «сидіти» довго. Та й самі автори наголошують, що так харчуватися можна не більше одного місяця. Також слід продумати «вхід та вихід» з дієти. Тренер наголошує, що зменшувати порції треба поступово, у такому випадку організм не відчуватиме паніку. «Для акторів та публічних людей можливо такі дієти підходять, особливо коли необхідно 1434952549_dieta-sajkovaшвидко скинути вагу. У них є професійні дієтологи, які потім правильно виведуть їх на нормальний ритм харчування, і можливо, вага не повернеться. У пересічних громадян такої можливості немає. Особисто я проти «Голівудської дієти», адже худнути треба правильно», – робить висновки тренер-дієтолог.

Більш «м’яка» дієта, розроблена двома подругами із Словаччини, має назву «90-денна дієта». Автори запевняють, що можна «скинути» від 18 до 25 кг за 90 днів, варто лише дотримувати певної послідовності харчування. Весь цикл складається з чергування білкових, крохмальних, вуглеводних та вітамінних днів. «Мені здається дуже дивним, що у вуглеводний день перед сном пропонують з’їсти тістечко чи шматочок шоколадки. Через деякий час це ввійде у звичку, а «швидкі» вуглеводи ніяк не сприяють схудненню. Проте загалом чергування вуглеводних та білкових днів має сенс. Але вживати потрібно «повільні» вуглеводи з низьким питание2глікемічним індексом – різноманітні крупи, наприклад: рис, гречка, вівсянка. Глікемічний індекс показує, наскільки швидко цукор надходить у кров після того, як людина з’їсть їжу, чим він нижчий, тим краще, за рахунок чого в організмі відкладається менше жиру. Їсти їх бажано лише в першій половині дня – це дає заряд енергії на весь день», – наголошує Сергій.

Найефективніший тип дієт – той, що базується на підрахунку калорій та ваги порцій. Варто наголосити, що раціон харчування має бути різноманітним. Чи багато людей ви знаєте, які здатні кілька місяців поспіль харчуватися, наприклад, гречкою (навіть якщо вони її обожнюють)? Також монодієти шкідливі для організму, адже таким чином більшість корисних речовин, мінералів та вітамінів залишається поза увагою.

Що стосується підрахунку калорій, більшість дієт в Інтернеті пропонують вже готовий раціон. «Це не зовсім вірно. На кількість дозволених калорій впливає стать, зріст, вага. Наприклад, чоловіку середнього зросту при вазі близько 90 кг 1449756398_263для схуднення необхідно споживати 2000-2500 Ккал на день, за умови фізичних навантажень. Також багато залежить від будови тіла, обміну речовин. Для жінок рекомендації дещо менші – 1500 – 2000 Ккал, але не менше 1200 Ккал. Проте, не варто забувати про зріст і вагу. Якщо у людини багато зайвої ваги, стрімко знижувати калорійність не варто – все необхідно робити поступово. Разом з тим, дівчині зі зростом 150– 155 см вистачить і 1000 Ккал», – зауважує тренер. Якщо людина хоче дотримуватися такого типу харчування, слід правильно розрахувати кількість калорій, які потрапляють в організм і ті, які витрачаються. Для схуднення перших завжди має бути менше, в іншому випадку організм відкладає надлишок «на потім».

Анна ЛАПЕНКОВА

Цей запис був опублікований в Думка експерта, Спорт та теги , , , , , , . Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *