Аншлаг у Вишневому: ХХІІ Міжнародний турнір з дзюдо

3Традиційно напередодні Дня перемоги у Вишневому проходить Міжнародний турнір з дзюдо, присвячений ветеранам Великої Вітчизняної війни. 2016 рік не став виключенням: цьогорічний турнір проходив ще з більшим розмахом, та й закордонних гостей побільшало.

За перемогу у ХХІІ міжнародному турнірі з дзюдо приїхали поборотися команди з Польщі, Білорусії, Грузії, Молдови, було й чимало гостей з різних областей України: Черкаси, Рівне, Миколаїв, Маріуполь, Харків, Київ та, звісно, Вишневе. Вже багато років поспіль на татамі у Києво-Святошинській ДЮСШ сходяться кращі з кращих. Свого часу тут здобували 5«золото» всесвітньовідомі дзюдоїсти: Леся Савчук, Світлана Ярьомка, Михайло Сафрнов, Володимир Остапюк та багато інших. На відкритті турніру ведучі порадували присутніх приємною звісткою: 24 квітня Світлана Ярьомка, майстер спорту міжнародного класу, стала срібним призером Чемпіонату Європи з дзюдо. Тож тепер юна спортсменка разом зі своїм наставником – Заслуженим тренером України – Віктором Мужчиною готується представляти Україну на Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро. Про цю поїздку Світлана мріяла багато років, і ось нарешті бажання її та сотні вишнівчан здійсниться.

З нагоди проведення міжнародного турніру з дзюдо до Вишневого вперше завітав посол Франції в Україні, аташе з питань наукового та університетського співробітництва Сільвен Ріголле. Француз залишився у захваті від рівня 7підготовки дітей та шоу-програми. «Хочу відмітити високий рівень організації, я отримав масу задоволення, – поділився враженнями пан Ріголле. – У Франції дзюдо також популярний вид спорту, після футболу та регбі. У нас майже у кожному місті дітей навчають дзюдо, а більшість відомих спортсменів – вихідці з невеличких містечок».

Цього дня у Вишневому було дуже багато поважних гостей. Важливим для міста є візит заступника міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Миколи Мовчана. Про Вишневе та, власне, успішних вишнівських спортсменів посадовець чує не вперше. Особливо пишається він досягненнями місцевої дзюдоїстки Світлани Ярьомко. «Добре, що у Вишневому є люди, які виводять дзюдо на новий рівень, адже це не лише спорт, дзюдо – філософія життя. 1Прекрасно, що маленькі діти з 8-10 років займаються цим видом спорту, це відволікає їх від вулиці, робить здоровими, вчить досягати мети», – зауважив Микола Петрович. Разом з тим заступник міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції повідомив, що у минулому році було  прийнято рішення про виділення 100 млн грн на розвиток ДЮСШ по всій Україні, тож чекатимемо на оновлення і у Вишневому.

Вишнівська школа дзюдо та Віктор Мужчина відомі тим, що розвивають дзюдо не лише як вид спорту, але й показують, що можна домогтися міжнародного визнання та стати чемпіоном лише завдяки щоденній праці над собою. Цього дня лунало чимало теплих слів на адресу Віктора Мужчини та вишнівських дзюдоїстів. Відзначив високі здобути школи заступник голови Києво-Святошинської РДА Михайло Лєзнік: «Ми розуміємо, що спорт – це наше майбутнє і ми пишаємося, що спортсмени Київщини представлятимуть Україну на Олімпійських іграх. Сьогоднішній 4міжнародний турнір з дзюдо – досягнення Віктора Мужчини, яке прославлятиме Вишневе не лише в Україні, а й за кордоном».

Дехто з учасників захопився дзюдо за кордоном, а повернувшись на рідну землю продовжив вдосконалювати здобуті вміння. Анна Дем’янюк з родиною кілька років жила у Франції, де і почала тренуватися. Після повернення до Вишневого, дівчина почала ще більше віддаватися дзюдо та здобувати нагороди. За недовгий час 10-річна Анна виборола «срібло» у Німеччині та Польщі, отримала бронзову медаль на чемпіонаті Києва, а також «золото» на Українському чемпіонаті з сумо. «Дуже приємно, що у нас є школа дзюдо, що є такі чудові тренери, як Віктор Мужчина та В’ячеслав Гостар. Завдяки їх наполегливій праці, майже при відсутності фінансування, вони роблять неможливе. В інших країнах у таких умовах ніхто не вкладав би душу у спорт, – зауважив батько Анни Олександр Дем’янюк, відповідальний секретар національної комісії України у справах 2ЮНЕСКО. – Я радий, що моя дитина живе спортом, її не тягне на вулицю до поганих компаній. Я пишаюся тим, що саме у Вишнівській ДЮСШ тренувалася європейська чемпіонка Світлана Ярьомка, яка стала прикладом для багатьох починаючих дзюдоїстів».

На татамі окрім дзюдоїстів виходили творчі дитячі колективи Вишневого – ансамбль барабанщиць, танцюристи та сольні виконавці. Тож, міжнародні гості могли на власні очі переконатися, що у Вишневому живуть найталановитіші діти.

Анна ЛАПЕНКОВА

Цей запис був опублікований в Життя міста та теги , , , , . Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *