Діти слідкують за чистотою

1З пробудженням природи хочеться більше часу проводити на вулиці, насолоджуватися сонцем та співом птахів. Але для того, щоб було приємно вийти на подвір’я, необхідно слідкувати за порядком. Цю нелегку справу взяла на себе дітвора кількох вишнівських будинків.

Одного дня малеча разом з батьками вийшла на дитячий майданчик і почала прибирати, лагодити гойдалки та лавочки. Відбувалося все у дворі будинків Червоноармійська, 3 – Південна, 5. За словами місцевих жителів такі суботники для мікрорайону не новина – вже декілька років поспіль мешканці даних будинків на свій смак наводять лад на власному 3подвір’ї: «Ми весь час займаємося озелененням та благоустроєм на своїй території. Цьогоріч я висадила 24 кущі, зробила таблички «Вигул собак заборонено», розводжу квіти, шипшину. Раніше я була відповідальна за красу свого під’їзду, але роки беруть своє, тож тепер я лише допомагаю, – розповідає одна з активних пенсіонерок будинку. – Також ми ведемо роз’яснювальні бесіди з дітьми, аби вони не псували майно, бережно ставилися до ігрового майданчику».

2Якщо дорослі зосередилися на газонах та фарбуванні сходів, малеча більше зацікавилася дитячим майданчиком та своїми улюбленими місцями відпочинку – навіть найменші намагалися допомогти батькам прикручувати гайки, дехто вже досить вправно орудував пензликами, а інші зносили пісок, який висипався з пісочниці. Поміж працьовитих мешканців помітили ми й депутата Вишневої міської ради Оксану Олексієнко, яка і була ініціатором прибирання. Жінка з банкою фарби поспішала до одного з під’їздів, аби допомогти пенсіонерам фарбувати перила, проте кілька хвилин для розмови все-ж-таки знайшлося. Виявляється, облаштуванням подвір’я мешканці займаються не тому, що не довіряють комунальним службам, а з виховною метою: «Коли дітки разом з батьками вкладуть силу у благоустрій, вони будуть шанобливо ставитися до майна, робити зауваження іншим. Лише так можна показати навчити підростаючому поколінню, що праця двірників, столярів важка і її потрібно шанувати». Разом з тим депутат відзначає високий рівень обслуговування прибуткових територій.
«Проводити дворові суботники стало важче, – жартома каже Оксана Анатоліївна. – У нас чудово працюють комунальні служби – працівники ЖЕКу 4взяли на себе значну частину роботи: вони побілили дерева, пофарбували бордюри, замінили перила, постійно скошують траву. А ми з мешканцями вирішили в який колір хочемо пофарбувати вхідні групи, лавочки тощо, і ось ми тут».

Окрім цього жителі будинків висадили дерева та кущі. А наприкінці прибирання на малечу чекали цікаві ігри та призи від ДГО «Капітошка».

Анна ЛАПЕНКОВА

Цей запис був опублікований в Життя міста та теги , , . Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *