Володимир Воробей про можливості управляючих компаній

Reforma_GKGДо 1 липня залишається все менше часу, проте більшість мешканців навіть не замислюється про те, що буде з їхніми будинками після ліквідації ЖЕКів. Створення ОСББ не завжди виправдовує очікування (особливо у багатоповерхівках 80-х-90-х років або з кількістю квартир більше 50-60), а приватні управляючі компанії для України, на жаль, ще диковинка. Тож, сьогодні про їх діяльність нам розповість директор управляючої компанії ЖК «Акварелі» «Управління комфорту» Володимир Воробей.

Кор.: Володимире Валерійовичу, розкажіть, будь ласка, про додаткові послуги, які може надавати управляюча компанія, зокрема й «Управління комфорту».

В.В.: Наразі ми надаємо низку додаткових послуг, які обрали мешканці. Перше – це камера схову. У кварталі є IMAG0040нежитлове приміщення, куди за невелику плату власники квартир можуть здати на зберігання літню чи зимову гуму, санчата, лижі, велосипеди, дитячі візочки тощо. Це дуже зручно, особливо коли люди не хочуть захаращувати балкони та комори і не мають гаража. Оплата здійснюється на договірних засадах.

Також ми надаємо послуги з прибирання. Якщо комусь потрібно помити вікна, підлогу – наші прибиральниці це зроблять. Зазвичай люди замовляють прибирання після закінчення ремонтних робіт – відчистити залишки штукатурки, позбутися будівельного бруду, відполірувати паркет тощо.

Користуються популярністю послуги електриків та сантехніків. За законом, управляюча компанія чи ЖЕК слідкує за загально-будинковими інженерними системами і мережами та порядком на території місць загального користування. Все, що за дверима квартир – не входить у компетенцію обслуговування. Проте у жителів часто виникає необхідність замінити крани чи встановити нову розетку. Для того, аби вони не обдзвонювали десятки фірм, ми пропонуємо послуги наших
професіоналів.

Близько двох років тому ми встановили для мешканців апарат очистки та rU8JrYf-gq0підготовки питної води. Обладнання дороге та професійне, з ультрафіолетом, видаленням хлору, бактеріальною очисткою тощо. Лабораторно доведено, що якість такої води у багато разів перевищує ту, що тече з кранів. Плануємо найближчим часом встановити ще один такий апарат, адже з кожним днем бажаючих пити чисту живу воду за розумну ціну все більше.

Також у планах на майбутнє – створення централізованої мережі супутникового телебачення. Тобто на даху будинку буде встановлено «тарілку», необхідне обладнання, до якого зможе підключитися не одна квартира, а весь під’їзд. Це надасть змогу позбутися десятка антен на фасадах і збереже зовнішній вигляд кварталу.

На літній період ми хочемо підписати договір з одним із підприємців для оренди дитячих машин. Добре, що променадна частина нам дозволяє влаштувати для _kP4QapphE0малюків невеликий атракціон. Звичайно, функціонувати він буде у дозволений час, не пізніше 22:00.

Також літом, можливо, організуємо фестиваль малюнків, хенд-мейду чи іншої творчості. Кілька років тому у нас вже був схожий захід, який зацікавив жителів.

Всі ці додаткові послуги, а також кошти від оренди нежитлових приміщень, допомагають утримати на певний час зростання тарифу з обслуговування будинків та прибудинкових територій. Власне, все це і відрізняє управляючі компанії від комунальних ЖЕКів. Всі зароблені кошти, окрім собівартості матеріалів та обладнання, деякий час покривають коливання складових тарифу. Варто зауважити, що комплекс додаткових послуг індивідуальний для кожного житлового кварталу, їх обирають жителі.

Кор.: Відомо, що «Управління комфорту» планує організувати охорону житлового кварталу. Коли вона почне функціонувати? Як це буде виглядати? Які функції виконуватиме охорона?

--AY_WnVzNoВ.В.: З проханням організувати охорону кварталу звернулася ініціативна група мешканців, тож наразі триває збір підписів всіх інших власників, аби створення додаткової послуги відбувалося у межах чинного законодавства. Хоча можу зауважити, що відсотків 97-98 хочуть, аби територія охоронялася. Під охороною будуть знаходитися абсолютно всі місця загального користування власників квартир та нежитлових приміщень: дитячі та спортивні майданчики, зони відпочинку, під’їзди, сходові клітини тощо. Коли всі організаційні питання вирішяться, ми проведемо тендерний конкурс та оберемо фірму, яка влаштує нас своїми функціональними обов’язками, необхідними навичками та можливостями реагувати на різноманітні ситуації. Прикладом, хтось у недозволений час робить ремонт, заважаючи іншим жителям. Охорона, за зверненням мешканця, повинна зреагувати на дане порушення, провести роз’яснювальну бесіду. Якщо це не допоможе – викликати поліцію. Також охорона розганятиме галасливі та нетверезі компанії, слідкуватиме за порядком на дитячих та спортивних майданчиках. Футбольні та баскетбольні поля ми і так закриваємо на ніч, аби шум не заважав мешканцям. Проте до нас ходить грати молодь з прилеглих будинків, й інколи вони псують обладнання.

Згодом, якщо мешканці захочуть можна встановити шлагбауми, аби не паркувалися чужі машини. Також, за k3D7xt7kz5Uбажанням жителів, квартал можна обладнати камерами відеонагляду.

Кор.: Послуги охорони повністю покривають мешканці чи Управляюча компанія має додаткові кошти?

В.В.: Це додаткова послуга, і функціонувати вона буде лише після згоди власників її оплачувати. Вона не прописана у Постанові №529 КМУ, тому прийняти її самостійно ні управляюча компанія, ні ЖЕК не можуть. Для цього необхідно провести голосування. Це можуть бути загальні збори, проте, як показує практика, на них приходить близько 10-15 відсотків власників. Отже вирішити щось на такому зібранні фактично неможливо – відсоток голосів буде занадто малим. Тому ми створили протоколи голосування, які мешканці заповнюють самостійно і ставлять свій підпис. Таким чином ми дізнаємося чи готові жителі витрачати додаткові кошти із сімейного бюджету на охорону кварталу або іншу додаткову послугу.

Кор.: Ви стверджуєте, що в обслуговуванні житлового кварталу дотримуєтеся концепції забудовника. Чи продовжується співпраця із забудовником після введення в експлуатацію житлових приміщень?

WmkhXe6DB1cВ.В.: Так, більшість сучасних житлових кварталів збудовані у певному стилі, який розроблений для приваблення інвесторів та естетичного задоволення жителів. Якщо через рік-другий ми будемо змінювати елементи декору або фасадів, навряд чи це сподобається мешканцям. Наразі триває завершення будівельних робіт в ЖК «Акварелі», тож співпраця із забудовником дуже щільна. Фасадні роботи, оздоблення, благоустрій – все це закладено у бюджет забудовника, а не управляючої компанії. Наша задача – після введення в експлуатацію зберегти все, що збудовано, а ще краще – його примножити. Разом з тим, при закупівлі додаткових елементів декору, огороджувальних стовпчиків, озеленення, ми дотримуємося завданого стилю.

У якості допомоги, враховуючи тісну співпрацю, ми можемо розраховувати на фінансову допомогу від забудовника для придбання, наприклад, коштовної техніки для прибирання кварталу тощо.

Кор.:Чи є ще житлові комплекси, які хочуть обслуговуватися у Вас?

В.В.:За останні півроку були звернення від житлових кварталів, які є у Вишневому. Одних не влаштовувало обслуговування комунального gyqu20VC2Vsпідприємства, і вони готові платити більше за якість надання послуг. Інші – самостійно шукали обслуговуючу компанію. Для того, аби почати роботу з управляючою компанією, необхідно передати введений в експлуатацію будинок на обслуговування до Управляючої Компанії, надати документацію для здійснення розрахунку вартості обслуговування 1 кв.м загальної площі, встановити і погодити тариф в органах місцевого самоврядування, підписати договори з власниками житлових і нежитлових приміщень та з постачальниками послуг. Якщо є ОСББ – підписати контракт з головою правління і пройти всі вищевказані етапи.

Як бачимо, управляючі компанії мають більше повноважень та, водночас, вони враховують волевиявлення власників квартир і нежитлових приміщень. Та до 1 липня всім жителям багатоквартирних будинків, які обслуговують комунальні ЖЕКи, необхідно зробити вибір, а для цього треба знати ринок обслуговуючих компаній та їх переваги.

Розмову вела Анна ЛАПЕНКОВА

Цей запис був опублікований в Думка експерта, Експерт ЖКХ та теги , , , , , , , . Закладка на посилання.

2 Відповідь на Володимир Воробей про можливості управляючих компаній

  1. Яся says:

    “Примножити… покращити…враховують волевиявлення власників квартир…..” – брехня.
    Ми живемо в Акварелях і тільки чуємо про “покращення”.

    • Анна says:

      Цікаво, а болото, яке насипали в дитячі майданчики- це покращення, а фасади, які повздувались, а в деяких місцях просто обсипаються – це збереження чи так тісно пов’язані з забудовником! Чи можливо керівник 2 роки ходить навколо комплексу і нічого не бачить! Чи це все буде за додаткові кошти? До чого ця брехлива реклама!!!! Сором! Там зовсім немає чим хвалитись, плакати потрібно!!!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *