Наболіле питання підігріву гарячої води на квітень, травень та далі…

640x426На запит деяких наших читачів, особливо з будинків, обладнаних даховими котельнями, спробуємо спрогнозувати гостре питання: що буде по завершенні сезону опалення з підігрівом гарячої води та строки завершення сезону опалення 2015-2016 років?

Спершу про завершення опалювального сезону. Котельні припинять подавати теплоносій в систему опалення виключно по розпорядженню міського голови. Розпорядження буде базуватися на відповідному розпорядженні райдержадміністрації та погодних факторів (середньодобова температура 8 градусів протягом 3 діб). Станом на 1 квітня 2016 року розпорядження ще немає. Отже, оголошення щодо відключення опалення з 1 квітня неадекватні.

А чому вони з’явилися (зокрема, в будинку Квартал-Авіа)? Вірогідніше, що обслуговуюча структура Авіа-Сервіс таким чином зреагувала на чутки про зростання вартості газу для виробництва теплової енергії з 1 квітня.

Тому кореспонденти «Моє Вишневе» зустрілися з керівником ТОВ «Компанія з OJXA_wrqq_8обслуговування газових мереж та теплопостачання» Андрієм Просвірніним, який обслуговує дахові котли ЖК «Акварелі» та докладно вивчили ситуацію. Андрій Едуардович навів наступну інформацію. Оскільки, як виробник тепла, пан Андрій співпрацює з постачальниками газу, він запевняє, що підняття ціни на природний газ з 1 квітня не буде. Відповідно, і у тепловиків немає підстав збільшувати вартість своїх послуг на квітень. Але підвищення прогнозується на травень. Крім того, високопосадова особа, з якою контактує виробник тепла, зазначила, що «…з 01 квітня 2016 року НАК «Нафтогаз України» не має договірних відносин з ПАТ «Укртрансгаз» стосовно надання послуг з транспортування природного газу магістральними газопроводами…». Тому підприємствам пропонується самостійно укладати договори з 01.04 2016 з лінійно-виробничими управліннями магістральних газопроводів ПАТ «Укртрансгаз». А щодо продовження договірних відносин зі споживачами газу (підприємствами ТЕК), вони чекають постанову КМУ щодо встановлення нової ціни на газ. Ця інформація c6T_6zxzx-Yнадійшла на адреси підприємств 30 березня. Отже, поки що ми розуміємо, що ціну газу не склали, або вірніше, не визначили в якому розмірі її виставляти тепловикам.

На прикладі того ж ТОВ «Компанія з обслуговування газових мереж та теплопостачання», що обслуговує житлові будинки «Акварелей», ми бачимо наступну картину. На сьогодні вартість підігріву 1 куб метра води коштує 32,6 грн при вартості виробництва 1 Гкал енергії в розмірі 721,14 грн і вартості опалення 1 кв м площі – 15,74 грн. На сьогодні у підприємства дуже складні умови для роботи, оскільки влітку підігрів води без теплопостачання є збитковим. Економіст підприємства заважив, що в цьому режимі собівартість підігріву води становить трохи більше 40 грн за 1 куб м. В минулому році різницю вартості, аби зберегти підігрів води влітку і не банкрутувати, підприємство, допоміг покрити інвестор – забудовник «Акварелей». До речі, саме тому, наскільки відомо, виконком погоджує визначення інвестором новобудов власних обслуговуючих компаній, що може допомагати їм. А якщо це буде зовсім стороння керуюча компанія, то навіть важко передбачити їхню реальну економіку.

0pzi94FkfhkАле до теми про підігрів. Ми поцікавилися в ТОВ «Компанія з обслуговування газових мереж та теплопостачання» що буде далі. Які прогнози? Що буде, коли вартість газу таки зросте? Фахівці дійсно модулюють цю ситуацію. Якщо при вартості газу біля 3000 грн за тисячу кубів газу, вони мають вище наведені цифри, то при зростання вартості газу орієнтовно вдвічі, ціна підігріву води становитиме більше 60 грн за куб. Захмарні цифри? Шокуючі? Так. Але вартість газу визначає держава. Тому підприємства, особливо малі, які обслуговують дахові котли в дуже скрутній ситуації. Що стосується житлового фонду центральних котелень, тут є страховка. Місто заздалегідь підготувалося до цих показників вартості і має, принаймні в центральній частині, твердопаливний котел.

Цей запис був опублікований в Експерт ЖКХ, Життя міста та теги , , , . Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *