Про людей і машини. І трохи про тротуар

nepravilМи отримуємо чимало звернень від наших читачів щодо безпардонного паркування транспорту в місті. Нещодавно до нас звернулася ще одна мешканка Вишневого і надіслала фото з південного масиву. Випадок кричущий, але вже, на жаль, звичний і не поодинокий. Отже, декілька думок з цього приводу.

Південний масив, Вишнве

Південний масив, Вишнве

Як казали в геніальному фільмі «Гараж», люди діляться на дві категорії. На тих, хто вже має машину і на тих, хто мріє її купити. Кількість автівок в містах стрімко зростає і питання паркування є актуальним і болючим. Отже, де паркуватися? В місті є декілька паркувальних майданчиків, де під охороною ночують автівки. Є гаражні кооперативи. Міська влада вже давно перейнялася цією проблемою і вже декілька років реконструкція прибудинкових територій проводиться виключно за умовою створення додаткових і розширення існуючих майданчиків для автівок. Але це лише частково перекриває потребу. Місця потрібно багато. Та його просто немає.

Неможливо всю прибудинкову територію перетворювати на паркувальні майданчики. А потреба в них є. Адже, власник машини все одно 12874101_165238373868048_1737080402_oбуде десь паркуватися залишати. І зазвичай біля свого будинку. Це погано? Так! Машини ставлять по–хамські? Так! Дуже часто. Але це життя і це місто. Не село і не хутір. Вишневе місто, де живуть нормальні люди і багато з них мають машини. І тому потрібно з розумінням відноситися до того, що машини будуть стояти біля будинків. В тому рахунку і на тротуарах. Ми часто згадуємо європейський досвід. Там де залишають машини? Як і у нас – біля будинків. І від цього не нікуди не дінешся, не втечеш від питання  і всім колеса не попротикаєш.

Вул. Зелена, Вишневе

Вул. Зелена, Вишневе

Але ми вважаємо, що навіть в цьому питанні потрібно бути людьми і з повагою відноситися до того, що по цим же тротуарам ходять люди, їдуть коляски. Ми наводимо фото нашої читачки з типовими фактами огидної неповаги до пішоходів. А для контрасту фото з вулиці Жовтневої чи вулиці Зеленої. І автівки стоять і для проходу достатній простір.

Звичайно, влада може поставити пристрої для обмеження заїзду на тротуари. І там, де автівки заважають людям це потрібно робити. Як наприклад біля Фори на Жовтневій, де гранітні кулі не тільки гарненько виглядають, але і захищають зону посадки-висадки пасажирів з маршруток. А десь потрібно учасникам J4TZqdyp7akвічного конфлікту водій-пішохід навчитися поважати один одного. Ми ж бо європейці?! Ну, а десь, як на фото з південного масиву, можна і нагадати власнику джипу що він (чи вона у даному випадку) хамло і ще рано переїхала жити в місто. А ввечері не завадить і каменюкою… Вчити ж треба.

Готуючи тему, ми розмовляли з багатьма людьми. Звичайно, більшість обурюються і вимагає прибрати автівки з тротуарів. Але коли питаєш чи є у людини машина і де вона стоїть, то зрозуміло, що частенько там, де не подобається іншим. Багато нам відповіло, що в місті потрібно створювати додаткові паркувальні системи. Але якщо відверто, то склалося враження, що проблема тупикова. Всі проти, але всі однаково ставлять власну машину десь у полі зору. Навіть і на тротуарі. Тому хоча б це робили не по-дикунські, а з розумінням того, що навкруги тебе люди. Цивілізовані.

Цей запис був опублікований в Життя міста та теги , , , . Закладка на посилання.

One Response to Про людей і машини. І трохи про тротуар

 1. Алексей says:

  Ми часто згадуємо європейський досвід. Там де залишають машини? Як і у нас – біля будинків.
  ________________________________________________________________

  Ни в одном дворе многоэтажки европейской страны не стоят автомобиле возле подъездов или на проезде!!!
  Не в курсе, разрешены ли у вас ссылки, но оставлю, если что разиндексируйте ее
  http://varlamov.ru/1592678.html – отличный репортаж о парковках в дворах Берлина. Уж там точно плотность машин и людей выше в разы, но никто не ставит машины на тротурах!
  Автор, к тому же Вы прямо призываете (“В тому рахунку і на тротуарах.”) нарушать украинские ПДД.
  15.10
  Стоянка забороняється:
  б)
  на тротуарах (крім місць, позначених відповідними дорожніми знаками, встановленими з табличками);
  в)
  на тротуарах, за винятком легкових автомобілів та мотоциклів, які можуть бути поставлені на краю тротуарів, де для руху пішоходів залишається щонайменше 2 м.

  Пишу все это как автовладелец, который прежде чем авто, купил гараж. В вишневом много гаражных кооперативов, где сейчас сдаются гаражи по 400 грн/мес

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *