ОСББ: правління та рядові громадяни. Рішення в інтересах всіх

 JfV05eeFmAwНаразі багато розмов про реформу системи житлово-комунального господарства. Головним в цьому питанні є той факт, хто буде приймати рішення від імені всіх членів ОСББ. Зрозуміло, що по кожному питанню загальні збори не будуть збиратися. Та й по життю ми знаємо, що кількість активних громадян обмежена. В зібраннях бере участь лише частина жителів будинків. А прийняті рішення стосуються всіх. Саме тут є підґрунтя конфліктів. Саме цей аспект ми вважаємо дуже важливим. Розберемо один приклад.

Останніми днями точиться конфлікт між членами правління та деякими активними громадянами ОСББ Південного масиву з одного боку, та ТОВ «Ресурсозбереження» з іншого. Було декілька зустрічей та нарада із заступником міського голови Андрієм Чечило. Нарада надто голосна, щоб не привернути до себе увагу. Справа в тому, що деякі члени правління активно вимагають від «Ресурсів» встановити будинкові лічильники тепла в будинках, які обігріваються даховими котельнями. По-друге, тариф «Ресурсів» вважають розрахованим невірно, зокрема, що він завищений. Кореспонденти «Моє Вишневе» розмовляли з керівником ТОВ lZThLU9f8CM«Ресурсозбереження» Федіром Кацапом та однією з представниць правління. «Щодо тарифу, який на сьогодні становить 15,55 грн за 1 кв м площі опалення, треба врахувати, що він розрахований по існуючим методикам. Але щомісяця проводиться корегування з урахуванням показників температури повітря. Таким чином, як і при наявності лічильників, тариф враховує цьогорічну теплу зиму. І, відверто кажучи, він не перевищує показники по місту, які фіксуються будинковими лічильниками КП «Вишнівськтеплоенерго». Тому категорична вимога про негайне встановлення будинкових лічильників тепла в будинки є дещо емоційною», – зауважив Федір Іванович.

Є й інше питання стосовно лічильників. За чий рахунок це робити? В будинках комунального обслуговування, лічильники планується встановлювати за рахунок 0caa1921df00коштів бюджету, які будуть виділені КП «УМГ». На самоврядну, економічно та юридично незалежну структуру, як ОСББ, бюджетне фінансування не спрямуєш.
Отже, це потрібно робити за рахунок коштів ОСББ (а саме жителів). На сьогодні це близько 280-300 тис грн з проектом на шість будинків.

Друга складова конфлікту – розмір тарифу. Члени правління розрахували, що деякі чинники формування тарифу можна прибрати. Вони вважають тариф завищеним. Основою такої думки булла теза, що вартість 1 гігакалорії тепла, що виробляють «Ресурси» є вищою, ніж у комунальних тепловиків. Але ж вони не знають прихованих нюансів прийняття тарифу для комунального підприємства, яке встановив ДЕРЖАВНИЙ регулюючий орган, тобто НКРЕіКП. Насправді тариф «Ресурсів» менший від розрахунків комунального підприємства.

UX0ce_vjXx8Прозвучала думка, щоб припинити обслуговування котелень ОСББ товариством «Ресурсозбереження» і самостійно чи із залученням більш дешевої структури це робити. Безумовно, це право ОСББ, але бажано, щоб подібне кардинальне рішення було свідомо прийнято мешканцями всіх 6 будинків ОСББ. Щоб воно обуло обґрунтованим, прорахованим.

Також мешканцям передусім необхідно визначитися хто буде обслуговувати котельні потім? Який досвід робот з такими складними системами як будинкові котли? Чи є спеціалізована ліцензія у майбутніх надавачів послуг? Як вирішуватимуться проблеми газопостачання влітку та взимку? Який насправді буде тариф? Все це важливо, бо коли при такому емоційному рішенні ЗАВТРА буде непереливки, не буде підігріву води влітку чи аматорське обслуговування згубить котли, то куди будуть бігти? Питання важливі. Тож такі рішення мають прийматися не окремими емоційними нарадами, а після системи отримання збалансованої думки всіх жителів. Ламати, не будувати! Громада будинків ОСББ має знати про наявність подібних проблем і бути готовою шукати рішення. Питання має бути винесено до людей.

Цей запис був опублікований в Життя міста та теги , , , , , , . Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *