Наслідки переведення годинників для організму

256777_1Вже сьогодні вночі українці переводитимуть годинники на «літній час». Ця традиція досить давня, проте щоразу викликає шквал обурення, негативу, а часто навіть проблеми зі здоров’ям. Що ж відбувається з організмом людини після зміни часу?

B перші кілька днів після переведення часу люди відчувають втому. У тих, хто страждає від проблем з кровообігом, можуть загостритися хронічні захворювання, підвищується ризик інфарктів. Окрім цього, після переведення часу зменшується концентрація уваги, це пов’язано зі зміною освітлення, до якого люди звикли, адже світло дуже важливе для регулювання raznica-vo-vremeni-mezhdu-moskvoj-i-dubaiритму сну, це своєрідний датчик часу.

Результату досліджень переконують, що порушення природного ритму життя негативно впливає на організм, щоправда, ступінь впливу залежить від фізичного здоров’я. Так, наприклад, помічено, що після переведення стрілок відзначається загострення таких захворювань, як гіпертонія, остеохондроз, артрит і т.д. Разом з тим, і абсолютно здорові люди відзначали загальне нездужання, підвищену стомлюваність, порушення сну, дратівливість тощо. Це, в свою чергу, призводить до ослаблення організму, доводиться вживати заходи для підвищення імунітету. Наслідки, які викликає горезвісна стомлюваність, сонливість жахають: різко зростає число нещасних випадків на виробництві, аварій на дорогах, самогубств, побутових ukraina_3сварок.

При цьому найгірше люди переносять переведення годинників із зимового часу на літній, коли ніч стає на 1 годину коротшою. Вчені вважають, що це пов’язано не лише з тим, що людині доводиться спати менше, але і з тим, що зимовий час природній для всього живого на Землі. Примітний той факт, що деякі дослідники встановили, що в перші дні після переходу на зимовий час люди значно рідше скаржаться на підвищення артеріального тиску. Це зайвий раз доводить, що організм людини таким чином “вітає” повернення на час, зі яким жили його пращури.

Однак хрономедики стверджують, що переведення годинників відіграє важливу роль в житті нашого суспільства. Передусім завдяки тому, що таким чином відбувається тренування обміну речовин. Вони переконані, що у країнах, які перевод-стрелок-на-летнее-времязнаходяться між 20 і 55 градусами північної широти, є необхідність переведення годинників, аби більш ефективно використовувати світловий день. Разом з тим, аби пережити це «тренування» без шкоди для організму вони радять на годину-дві раніше лягати спати, аби вже через 3-4 дні ваш організм повністю адаптувався до нового режиму.

Деякі лікарі вважають, що реальний стрес після переходу на літню пору занадто перебільшений. На їх думку,  насправді відбувається лише мікрострес, який лише тонізує організм. До таких стресів схильні недовірливі, іпохондрично налаштовані за рахунок самопереконання люди. І тільки цим вони можуть завдати собі шкоду, постійно прислухаючись до чужих порад, переймаючись і накручуючи себе. Це спрямовує організм не завжди в плавильне русло. Цікаво, що до цього більш схильні жінки, що і пояснюється максимальне невдоволення при переведенні стрілок серед жіночого населення.

Цей запис був опублікований в Думка експерта, Життя міста та теги , . Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *