Чому ми щорічно переводимо годинник? Факти з історії

52307_pictureПерехід на літній час був запропонований з метою більш раціонального використання світлого часу доби і для економії енергоресурсів. Практика переведення годинників йде глибоко в минуле. Ще у Стародавньому Римі використовували різні часові шкали для різних сезонів року, в залежності від тривалості світлового дня.

В кінці XVIII століття переходити на літній час запропонував Бенджамін Франклін, а ц 1916 році Німеччина стала першою європейською країною, яка навесні перевела стрілки годинника. У наступному році до неї приєдналася Англія та інші країни Європи.

Республіки у складі СРСР почали практикувати щорічну зміну літнього та зимового часу з 1981 року. На території Української РСР перший перехід на літній час відбувся 1 квітня 1981 року. В незалежній Україні переведення стрілок годинника здійснюється два рази на рік, починаючи з 1992 року.

Восени 2011 року Урядом України було прийнято рішення про скасування сезонного часу і встановлення постійного часу часового поясу UTC + 2. Останній переведення стрілок повинен був відбутися в жовтні 2012 року, проте рішення Верховної Ради було скасовано, і на даний момент ми живемо за старими правилами: влітку різниця з часом за Гринвічом складає +3 години, а взимку +2 години.

У яких країнах переводять час?

gde-perevodСинім кольором позначено країни або частини країн, де практикують перехід на літній час. Як бачимо, деякі штати в США, Бразилії, Австралії і Канаді не переходять на літній час.

Після переходу на літній час у перші 5 днів:

  • на 12% збільшується кількість викликів «Швидкої» допомоги в перші п’ять днів у порівнянні з попередньою п’ятиденкою;
  • на 11% збільшується кількість нещасних випадків у порівнянні з попередньої п’ятиденкою;
  • на 66% зростає кількість самогубств;
  • на 8-10% збільшується кількість людей з високим рівнем психоемоційного стресу.
  • у 2,5 рази виростають показники конфліктності людей.

Все це викликано хронічним недосипанням і порушенням синхронізації всіх систем життєдіяльності людини. Тож, бережіть себе.

Цей запис був опублікований в Життя міста та теги , , . Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *