Шах та мат

Шах та мат

Шах та мат

Дев’ятнадцятого-двадцятого березня чорно-біла дошка стала справжнім полем бою для школярів міста Вишневого. У ці дні на базі ЗОШ № 3 проходила запекла боротьба за звання найкращого шахіста Вишневого. Організаторами виступили КП “Спортивний клуб “Вишневе” Вишневої міської Ради, СК «Cherry Sport Club» та СК «Олімп», КП “Спорт для всіх” Києво-Святошинської районної ради.

Дитячий шаховий турнір серед школярів викликав справжній ажіотаж у місті. Сорок п’ять гравців взяли участь у відбірковому турі, а у фінал вийшло тільки двадцять п’ять щасливчиків. «Боротьба була досить запеклою, адже рівень гравців високий. Дякую Олексію Поліщуку за сприяння в організації, вишневій міській раді, волонтерам, друзям. Всі вони Шах та матдопомогли розкрити потенціал талановитих дітей», – говорить керівник спортивного клубу «Cherry Sport Club» Олександр Чупринюк.

Отже, турнір тривав у два етапи протягом трьох днів. Дівчата, хлопці і навіть найменші гравці змагалися, аби здолати суперника та стати найкращим. А ось вирішував долю змагань сертифікований суддя Олександр Фомічов. Він і визначив переможців у чотирьох категоріях – до десяти років, категорія дівчата, загальний залік, по школам.

Таким чином, командну першість серед шкіл отримала ЗОШ №3, друге місце посіла ЗОШ №2, третє місце – ЗОШ №4, четверте місце – Вишнівська ЗОШ №1.

У віковій категорії до десяти років перше місце здобув Дмитро Лиценко (ЗОШ №2), друге місце – Матвій Фурманов (ЗОШ №3), третє місце – Крістіна Літвін (ЗОШ №1).

У категорії “найкращі серед дівчат” перше місце посіла Яна Пухова (ЗОШ №4), друге місце – Крістіна Літвін (ЗОШ №1), третє місце – Марія Гуменюк (ЗОШ №2). У категорії загальний залік перше місце отримав Дмитро Лиценко (ЗОШ №2, друге місце – Данило Пущик (ЗОШ №3), третє місце – Ярослав Бартко (ЗОШ №3);

Всі вони були нагородженні медалями, _DSC2685переможець став володарем кубку, а ті, хто здобув перше та друге місця отримали мотивуючі книжки з підписом чемпіона світу з шахів Руслана Пономарьова. А ще на всіх чекав солодкий стіл. «Турнір показав, що потенціал великий, тому будемо розвивати це й надалі. Тож у липні на День шахів плануємо зробити ще один турнір, який охопить більшу аудиторію гравців», – каже організатор турніру, директор СК «Олімп» Олексій Поліщук.

А ось батько восьмирічного шахіста Антон не приховує радості: «Після того, як покинули рідний Луганськ, син два роки не займавсяШах та мат шахами. А тут випадково побачив оголошення про турнір та вирішив грати». Батько впевнений, що шахи сприяють розумовому розвитку, покращують логіку та мислення. Тож він із радістю підтримуватиме сина, який, можливо, у майбутньому стане великим шахістом та представлятиме Україну на чемпіонатах світу з шахів. Турніри виховують майбутніх переможців!