Кросфіт для найменших

88DSo63trYIКросфіт – досить молодий вид спорту для України, проте він невпинно набирає популярність. Зокрема минулого року у Вишневому проходив відкритий чемпіонат Києво-Святошинського району для дорослих. А нещодавно в спортивному клубі «Олімп» почала функціонувати група і для дітей.

lpjrtZ9a50U

Фото Миколи Конченко nikolaykonchenko.com

З’явилася програма тренувань з кросфіту у 2000 році та полягає у чергування впродовж одного заняття аеробіки, важкої атлетики та функціональних вправ. Звідси і друга назва – функціональний тренінг. Заснували його американці Грег Глассман і Лорен Дженай. З того часу регулярно відбуваються міжнародні відкриті змагання, в яких можуть брати участь всі спортсмени, незалежно від рівня підготовки. До України популярність даного напрямку дійшла лише у 2009 році.

Безперечною перевагою кросфіту є те, що досягнути високих результатів можна дуже швидко. Звичайно, за умови регулярних тренувань. «Я почав займатися функціональним тренінгом майже рік тому. З того часу я брав участь у багатьох змаганнях, щоправда, призові місця не займав, адже змагався у рівнях вищих, ніж мій», – розповідає тренер СК «Олімп» Олександр Поліщук.

Займатися кросфітом можуть практично всі бажаючі, адже вправи передбачають навантаження на різні групи м’язів. Одні записується на заняття, аби скинути вагу, інші – щоб її набрати. Та переважна більшість тренується, аби тримати себе у формі. «Новачки починають із загальних TGw_tC3nyHoвправ: присідання, випади, віджимання і т.д. Згодом вправи стають складнішими, додається вага. І лише тоді, коли м’язи та суглоби натренуються, ми даємо більше навантаження», – ділиться секретами тренувань Сашко.  Вікова категорія також коливається від найменших (8-10 років) до вже досить дорослих людей (35-40 років). Як зазначає тренер, після кросфіту можна займатися будь-яким видом спорту та досягати гарних результатів, адже функціональний тренінг дає базову фізичну підготовку, тренує витривалість, силу м’язів, розвиває дихальну систему.

Для дітей тренери «Олімпу» розробили спеціальний курс тренувань, який відрізняється від дорослого. Програма Crossfit Kids базується на гімнастичних вправах, таких як віджиманнях, присідання та ігрових елементах, тобто перетягування канату, стрибки, вправи NRxYIxI_jAIна координацію. «Також у нас багато вправ з гімнастичним м’ячом та  легенькими гирями. З вагою і штангами ми працюємо дуже рідко, тому що діти ще ростуть і великі навантаження їм давати неможна», – зауважує Олександр. Дітей до 10 років вчать робити розминку, виконувати атлетичні вправи, гімнастику. Малюків навчають відчувати свої тіло. У цьому віці закладають основу для подальшого фізичного розвитку. Починаючи з 10-11 років до занять додаються більш складні вправи, вага.

Кросфіт розвиватиме у дітях наступні навички:

 • Серцево-судинна витривалість – це здатність організму ефективно використовувати кисень. Біг, їзда на велосипеді та стрибки через скакалку є прикладами серцево-судинної діяльності. Іншими словами – кардіонавантаження.
 • Витривалість – це здатність ефективно використовувати енергію в поєднанні з силою.
 • Здатність дитини застосовувати силу, наприклад, як підняття певної кількості ваги. Підйом по канату може також збільшити силу.
 • Гнучкість – дотик пальців, не згинаючи ніг в колінах.
 • Потужність. Це схоже на міцність, але включає в себе застосування
  CAI-lHnD5FU

  Фото Миколи Конченко nikolaykonchenko.com

  максимальної сили в короткий проміжок часу. Стрибки на ящик так само є прикладом потужності.

 • Швидкість. Сюди входить багато різних вправ, які можуть бути включені в цю категорію.
 • Координація – вправи, які включають переміщення різних частин тіла одночасно.
 • Спритність. Будь-яка діяльність, в якій дитина виконує швидкий поворот і змінює напрямки, стане частиною тренування спритності.
 • Баланс. Діяльність може включати стрибки на одній нозі при закритих очах, ходьба по колоді або сидіння на великому гумовому м’ячі.
 • Точність – штовхнути м’яч у ціль тощо.

Долучати дітей до спорту вкрай необхідно, адже з появою сучасних гаждетів вони ведуть переважно сидячий спосіб життя. В подальшому це може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям – сколіоз, ожиріння, проблеми із серцем та навіть травми.

Анна ЛАПЕНКОВА

Цей запис був опублікований в Думка експерта, Спорт. Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *