Увага! У Вишневому зростає кількість пограбувань

bc209b5c27b2f35e09f4e153ead21e08  З початку року ледь не щодня чути звістки про напади, пограбування квартир та автомобілів. Як зауважують працівники ГФ «Спецзагін «Дельта», «Департаменту охорони» та Національної поліції, такого жаху раніше не було. В чому ж причина?

  Як зазначають правоохоронці, крадії зізнаються, що зважилися на злочин через брак коштів на життя, кредити та інші економічні негаразди. Звичайно, коливання валют, підвищення комунальних рахунків – підкосило добробут громадян, але ж крадіжки – не вихід! Лише за два місяці 2016 року у відділку поліції м. Вишневе зареєстровано 10 автомобільних угонів та 16 квартирних пограбувань.

 Якщо раніше злодії зазіхали лише на дорогі автівки, то зараз знімають колеса навіть з «Жигулів». Автомобільні vskritie-mashini-otmichkoyкрадіжки здійснюють переважно вночі, коли власники транспортних засобів уже сплять. У багатьох випадках, не допомагає навіть сигналізація. «Є такі прилади, які сканують сигналізацію та знешкоджують її», –  зауважує заступник начальника ГФ «Спецзагін «Дельта» Петро Данько. Правоохоронці бачать лише один дієвий вихід із ситуації – платні парковки. Мовляв, коли автівка стоїть на прибудинковій території, її легше обікрасти.

  Ще гірша ситуація з квартирними пограбуваннями. Вони відбуваються майже щодня. «Три, п’ять, а нещодавно взагалі пограбували дев’ять квартир поблизу Вишневого в один день. Було навіть, що відкрили всі квартири на поверсі», –

Такий замок злодій відкриє за 5 секунд

Такий замок злодій відкриє за 5 секунд

наголошує директор ТОВ «Департамент охорони» Сергій Гулієв. Зазвичай злодії «працюють» з 10:00 до 16:00 години, коли впевнені, що власники квартир на роботі. Приголомшує те, що майже будь-який замок злодій відкриває менше, ніж за хвилину. «Ми були на семінарі, де один із колишніх ворів розповідав про техніку «відкриття» квартир. Замок можна зламати за 3-5 секунд! Якщо два замки – 7 секунд. Якщо верхній замок «бабочка» – 14 секунд», – розповідає Сергій Романович. Варто звернути увагу мешканців, якщо замкова щілина виступає з дверей – злодій за декілька секунд потрапить до вас у квартиру. Для забезпечення надійності, необхідно щоб місце для ключа було «втоплене» у двері.

Замки такого типу наразі вважаються найнадійнишими

Замки такого типу наразі вважаються найнадійнишими

  Як ж себе убезпечити? Найкращі замки, на думку правоохоронців, циліндри Abloy. Ключі мають більше 2 млрд комбінацій, самі замки захищені від свердління, вибивання та виготовлені з міцних сплавів. Проте й коштують вони близько 2-3 тис грн. Такий замок злодій якщо і зможе відкрити, йому доведеться довго старатися. «Зазвичай, крадії не хочуть довго заморочуватися із замками. Їм краще «обчистити» 3 квартири, які можна відкрити за 5 секунд, ніж 40 хвилин ламати дорогий замок. Чим довше злодій знаходиться біля дверей, тим більше шансів, що його впіймають», – зауважують правоохоронці.

  Ще один метод захистити житло від проникнення – сигналізація. Інженери виїжджають на місце, шукають «слабкі» місця будинку, обраховують вартість необхідного обладнання і виставляють рахунок Після оплати фахівці встановлюють на двері та вікна магніти змикання-розмикання та датчики руху, які реагують також
і на звук. При спробі проникнути до приміщення, спрацьовує звуковий сигнал, також передається інформація на пульт охорони. Коштує таке задоволення від 5 тис грн, щомісячна абонтплата – від 250 грн.

 Для більшої надійності, намагайтеся познайомитися з усіма мешканцями на поверсі, знати в обличчя всіх, хто може прийти в гості до сусідів. У такому випадку незнайома особистість викличе у вас щонайменше підозру та зацікавленість. Якщо ви підозрюєте, що до ваших сусідів «ломляться» незвані гості, викликайте поліцію, збирайте інших сусідів, які допоможуть затримати злодія до приїзду правоохоронців. У такий буремний період саме час об’єднати зусилля задля спільної мети.

Анна ЛАПЕНКОВА

Цей запис був опублікований в Життя міста. Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *