Гаражні кооперативи Вишневого: де межа?

SONY DSC  Активно рух зі створенню автогаражних кооперативів у місті почав розвиватися десь з середини 80-х років попереднього століття. Саме тоді стрімко зросла кількість автівок у громадян, а будувати гаражі на прибудинкових територіях не дозволялося. Місто Вишневе, за рішенням керівництва району та за погодженням сусідніх сіл, отримувало територію для розташування кооперативів.

  Земельні ділянки виділялися зі складу земель запасу району і здебільшого розташовувалися саме на територіях сусідніх населених пунктів. На жаль, у той час не оформлювалися необхідні документи на землю. Тому згодом це перейшло в доволі заплутану проблему. Вперше з неузгодженістю питання чіткого визначення меж та наявністю правових документів на земельні ділянки автогаражних кооперативів їх представники зіштовхнулися під час оформлення прав власності на гаражі. Зробити це без визначеності в питанні землі стало неможливо. Крім того, сусіди вимагали і досі вимагають чітко визначити межі кооперативів, оскільки земля стала власністю та товаром.

53727515b  У Вишневому зареєстровано чимало автогаражних кооперативів. Дозвільні документи на облаштування деяких з них виділялися досить давно, дехто зайняв землю самовільно.  Були й ті, які почали розширювати свою територію на власний розсуд і без жодних правових підстав. Цікаво те, що більшість гаражів знаходиться на межі Вишневого з іншими населеними пунктами. І тепер сусіди хочуть чітко окреслити свої межі. Таким чином питань накопичилося багато і вже давно назріла необхідність їх чітко вирішити в правовому полі.

  З цієї метою було зібрано депутатську комісію, яка розглядатиме законність розташування деяких гаражів та вирішуватиме подальшу долю кооперативів. «Це зроблено для того, аби з’ясувати яку площу займають кооперативи. Документи видавалися давно на 1-2 сотки, але фактично деякі з них використовують і по 5 258460136_1_1000x700_prodam-garazh-vishnevoeсоток. Аби в подальшому не виникало питань про самовільне використання земельних ресурсів, ми вирішили перевірити та узаконити межі», – пояснює депутат Вишневої міської ради Олександр Робак. Разом з тим за оренду землі мають сплачуватися кошти до міського бюджету, але з такою плутаниною в документах важко об’єктивно виставляти рахунок.

  Наразі у даному напрямку працює робоча група до якої увійшли представники земельної комісії. Спочатку депутати збирають документи, державні акти, рішення. «Ми повинні розуміти яким чином люди отримали гаражі, на якій підставі зараз ними користуються. Мета робочої групи лише одна – навести порядок в документації та роботі гаражних кооперативів міста», – зауважив депутат Вишневої міської ради Дмитро Осьмак.

Цей запис був опублікований в Життя міста. Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *