Чи допоможе спорт відновити здоров’я?

reabil3  Вивихи суглобів, розтягнення зв’язок та багато інших побутових і вроджених травм для більшості людей закривають дорогу до спортзалу. Проте мало хто знає, що заняття спортом не лише принесуть користь вашому організму, а й допоможуть швидше вилікуватися. Головне – знати які вправи можна виконувати і робити це правильно.

CCvgGbaIzbg   Розібратися у деталях нам допоможе тренер СК «Олімп», спортивний експерт порталу «Моє Вишневе», Мирослав Худенко. Народився спортсмен у 1987 році, займається бодібілдингом більше 10 років, має статус майстра спорту по жиму. Мирослав вважає, що заняття спортом дисциплінують, з часом формується режим правильного харчування, щодня з’являються нові цілі та вимоги до самого себе. Окрім цього спорт не дозволить ступити на шлях пагубних звичок, адже для регулярних тренувань необхідно тримати організм  у формі.

  Отже, перейдемо до травм, які спорт допоможе вилікувати. Дуже часто лікарі радять своїм пацієнтам для відновлення здоров’я записатися до тренажерного залу. 50% з них взагалі проігнорує дану пораду, інша ж половина швиденько піде купувати абонемент і «тягати залізо» без нагляду і спеціальних рекомендацій, не розуміючи, що такі дії можуть лише нашкодити. Добре, якщо працівники спортзалу звернуть увагу на помилку і допоможуть. А якщо ні? «Обов’язково треба займатися з тренером, він складе програму тренувань саме ту, яка вам необхідна. Якщо людина надивиться відео в інтернеті, прийде в зал качати спину, але буде робити це не правильно, стане тільки гірше», – наголошує Мирослав. Аби зрозуміти чому найчастіше люди переймаються «аби не зирвати спину», треба знати її будову: вздовж хребта простягаються м’язи, які підтримують хребці під час рухів. Якщо ці м’язи не розвивати, з часом може з’явитися спинна грижа, біль, викривлення хребта тощо. «Тому потрібно правильно «закачувати» спину. Акцент необхідно робити на тих, м’язах, які знаходяться вздовж хребта. Вони, наче футляр, захищають його від травм. Під травмами слід розуміти не лише пошкодження після ударів. Той же сколіоз розвивається з часом: не правильно сиділи у школі за партою, в університеті, на роботі. Якщо вчасно не почати лікування, наслідки можуть бути жахливими», – роз’яснює тренер.

  Крім таких методів лікування грижі, як масаж і розтяжка, Мирослав Худекно радить виконувати наступні вправи:

  • 6C35T1Вправи на прес (скручування тулуба, підйом ніг). Рекомендується виконувати з максимальною амплітудою, для кращого розтягування м’язів спини.
  • Нахили через козла (гіперекстензія).
  • Підтягування.
  • Жим штанги лежачи. Також по можливості в побуті уникати тривалого статичного положення (сидіння, стояння), так як статична робота м’язів спини провокує спазм.
  • Вправи на руки і плечі можна робити без обмежень, крім вправ з осьовим навантаженням (жими штанги сидячи і стоячи і гантелями).
  • Такі вправи, як шраги і махи гантелями в сторони краще робити сидячи з опорою на спину під кутом 70 – 80 градусів.

  «Також дуже корисною при проблемах зі спиною є дошка Євмінова. У нас в залі вона є і багатьом допомагає зняти запалювання спинної грижі. Дошка не займає багато місця, тому її можна встановити і вдома», – говорить спортсмен. Категорично забороняється виконувати вправи на присідання з вагою, станову тягу, адже можна неправильно поставити ноги і ще більше пошкодити спину. Всі вправи повинні бути з мінімальним навантаженням на поперек.

  В Інтернеті є чимало так званих «спеціалістів», які на форумах дають поради іншим людям, виходячи лише із описаних симптомів. Таким чином мережею поширюють міфи, які тільки завдають шкоди здоров’ю, а не лікують його. «Найрозповсюдженіша порада для лікування захворювань хребта у домашніх умовах – повисіти на турніку, мовляв, завдяки власній вазі розтягується хребет. Насправді розтягується плечовий суглоб. Єдиний корисний момент – хребці стають на місце», – розвіює міфи Мирослав.

Сгибание-ног-лежа-в-тренажере  При травмах колін та голеностопів уникайте присідань з важкою вагою, випадів, не робіть станову тягу. Натомість комплекс вправ з великою кількістю повторів та маленькою вагою укріпить квадріцепс. Таким чином колінна чашечка буде захищена. «На жаль, більшість новачків, приходячи в зал вважають, що якщо навішають на себе якомога більше ваги, швидше накачаються. Це не так. Насправді після першого ж підходу, вони травмують себе», – зауважує спортсмен. На такий випадок у кожному тренажерному залі є тренер, до якого можна звернутися за порадою.

  Всі добре пам’ятають як раніше після операцій для розтягнення м’язів пацієнтам прив’язували до кінцівок гирі. Тепер не обов’язково місяць лежати на лікарняному ліжку. Варто лише підібрати програму тренувань. «В мене був клієнт, який після q77iTb-Ix7Eтравми міг підняти руку не вище, ніж на 90 градусів. За два місяці він повністю відновив функціональність плеча. Найголовніше, що у нього було бажання», – згадує тренер.

  Наостанок нагадаємо, що перед будь-якими силовими вправами необхідно добре розігріти м’язи на біговій доріжці, орбітрекі чи велотренажері. Якщо ви розтягнули зв’язки, намагайтеся якомога менше навантажувати цю ділянку. А для зміцнення хрящової тканини в домашніх умовах треба більше їсти желатину – холодець, різноманітні желе.

Цей запис був опублікований в Думка експерта, Спорт. Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *