Чому відрізняється вартість опалення в окремих будинках Вишневого? Думка експерта

640x426  Після публікації тарифів за опалення за січень 2016 року, ми, як і очікували, отримали досить багато запитань від наших читачів про різні показники у будинках за опалення. Безумовно, цих запитань буде ще більше, коли мешканці отримають платіжки за оплату і почнуть зрівнювати їх. З питанням «Чому виникла така ситуація?» ми звернулися до нашого експерта з комунальних питань, начальника житлово-комунального відділу виконкому Олександра Волкова.

  «Судячи з наведених запитань, мешканців цікавить, чому різна вартість тепла у різних будинках. Відповідь така: вартість тепла по всьому житловому фонду міста, який отримує тепло від котелень КП «Вишнівськтеплоенерго» однакова. Відповідно до Постанови національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) № 1171 від 31.03.2015 року вартість 1 виробленої Гігокалорії теплової енергії становить 688 грн», – пояснює Олександр Степанович.

  Але кількість тепла, яку використовує кожен будинок на підтримку нормативного теплового режиму різна. Всі мешканці міста мають зрозуміти, що в кожному JfV05eeFmAwжитловому будинку встановлені будинкові лічильники тепла, і нарахування проводиться виключно за їхніми показниками. Кожен місяць (1 та 2 числа) фахівці комунальних підприємств фіксують показники, переносять їх на комп’ютер в економічному відділі КП «УМГ», за допомогою комп’ютерної програми визначають загальну кількість тепла, яку використав будинок, перемножують на вартість 1Гкал і пропорційно розподіляють на всю площу обігріву будинку. Таким чином кожен мешканець отримує платіжку з вартістю тепла саме його будинку. Ці показники різні тому що:

  1. У Вишневому будинки різних типів. Цегляні, з силікатної цегли, панельні. При чому панельні будинки також розрізняються, в залежності від товщини використаних панелей і щільності обробки міжпанельні стиків. Є будинки, де щільність заселення більша і менша. Ми маємо багато чинників, які розрізняють будинки між собою. І відповідно, різною буде кількість теплової енергії, яку використає будинок для підтримки теплового режиму.
  2. Кожен будинок має своє налаштування режиму циркуляції теплоносія. А всі будинку включені в поступову схему. Тобто, теплоносій циркулює від одного будинку до іншого. І тому чіткість налаштування режиму використання тепла кожного будинку важлива для наступних будинків.Безумовно, фахівцями КП «Вишнівськтеплоенерго» та працівниками ЖЕДів вона максимально дотримується за рахунок x_a6ba4761розрахованого дозування подачі теплоносія на кожен будинок, аби витримати загальноміські потреби. Але роками, коли будинки не мали лічильників і нарахування проводилося нормативно по всьому опалювальному сезону, сантехніками ЖЕДів завищувалися діаметри подачі теплоносія на різні будинки, щоб всім мешканцям будинку було комфортно і тепло від першої квартири до останньої. Особливо у випадках, коли мешканці «діставали» скаргами на прохолоду. А вимоги у різних мешканців різні. І коли в оселях нормативна температура в опалювальний період мала б бути 18 градусів, частенько зі скандалом вимагали комфортних 22-25 градусів. Таких випадків дуже багато.

«Безумовно, за рахунок потужностей насосів котелень досягалася потрібна потужність циркуляції теплоносія від одного будинку до іншого, але багато будинків роками жили у теплі. А тепер, коли ми чітко бачимо показники кожного будинку, виявилося, що за такі непогані умови доводиться сплачувати більше», – повідомив Олександр Волков.

  1. Дуже багато втручань у теплову схему кожного будинку з боку самих мешканців. Вони мають два основні напрями. По-перше, при розрахованій кількості ребер батарей – 1 ребро на 2 кв м опалювальної поверхні кімнати, практично в кожній квартирі кількість ребер батарей збільшена мешканцями до Cxj5jlFOjWQкомфортного стану. По-друге, багато випадків, коли під час реконструкції квартир мешканці проводили приєднання лоджій до житлової площі кімнати. При цьому простір лоджій нібито утеплювали і туди виносили додаткові секції батарей. Насправді цими діями мешканці погіршували лінійну циркуляцію теплоносія додатковими загибами мережі, і крім того, фактично обігрівали повітря навкруги такої квартири, оскільки навіть утеплена лоджія втрачає тепло значно більше, ніж стіна будинку.
  2. Дуже важливим є стан огороджувальних конструкцій будинків, в першу чергу зовнішніх стін. Десь кладка між цеглинами витерлась. Десь використовувалася різна цегла з різною здатністю пропускати тепло. Так само і з бетонними поверхнями, і міжпанельними стиками. Тому таким важливим фактором є фасадне утеплення всіх будинків.
  3. Безумовно важливим фактором є і втрати тепла по будинку. Це в першу чергу якість роботи ЖЕДів, і конкретного сантехніка.

  Отже, як тільки були встановлені лічильники по будинкам, комунальники почали отримувати чітку інформацію по кожному будинку. І на підставі цієї інформації розробляються заходи з регулювання теплоносія по всьому місту.

«Наразі вже піднімається ca6f3c383847744a82e8fb3c8f788392питання інвентаризації теплового господарства по кожній квартирі і визначення відповідності стану теплового обладнання вимогам. Тут є така думка – хочеш отримувати більше тепла, сплачуй додатково. Більше, ніж сусіди, у яких кількість батарей відповідає нормативу. Утеплив лоджію – заплати більше за тепло», – розповів наш експерт.

 Ну і безумовно місто вже готується до наступного кроку за встановленням лічильників. А саме застосування пристроїв для автоматичного регулювання кількості тепла, яке отримує будинок. Цю роботу не зробиш за один день чи сезон. Але вона в планах наших підприємств.

 Наостанок Олександр Волков підкреслив, що у попередні роки траплялися випадки, коли мешканці спершу вимагали встановлення теплових лічильників. Потім, сплативши в холодні місяці підвищені кошти, вимагали демонтувати їх і навіть «допомагали» цьому процесу. На сьогодні наявність лічильників – встановлена Кабінетом міністрів України норма, тож ніякого демонтування не буде. Натомість впроваджуються заходи з вдосконалення теплового стану міста до сучасних норм.

Цей запис був опублікований в Експерт ЖКХ. Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *