Діти та комп’ютер: поради експерта

117212.640xp  Інформаційні технології зараз займають передові позиції у науці та знаходять на першому місці у нашому житті. А люди, які не просто полюбляють бавитися забавками 21 століття, а володіють знаннями в цій сфері, як живуть вони? Аби дізнатися відповідь, поспілкувалися із вчителем інформатики та математики ЗОШ № 3 Наталією Гончаренко. Також  вона розповіла нам, як вберегти дитину від пагубного впливу комп’ютера.

   Ця молода дівчина нещодавно закінчила університет та одразу поринула у світ шкільних буднів.
Тепер Наталія Миколаївна викладає математику у 5,6, 7 та 11 класах та інформатику у 5 та 6 класах. «Ця наука мене цікавила ще з самого дитинства, тож я вирішила стати вчителем у цій області, аби пробудити цікавість у інших. Тому одразу по закінченню університету пішла працювати до школи, де й викладаю вже другий рік», – ділиться спогадами Наталія Гончаренко.

  Вона зізнається, що цей шлях не позбавлений складнощів – діти не завжди бажають вчитися. Та Наталія Миколаївна не здається, а навпаки діє: розробляє методи виховання, якими і намагається зацікавити дітей. «Аби прищепити любов до навчання, потрібно перш за все зацікавити дітей. Різноманітні нестандартні та творчі завдання, практичні роботи включають дітей у процес навчання і вони із задоволенням пізнають нове», – повідомляє вчитель.

IMG_20160128_135014  Тож найбільш дієвим методом запам’ятовування вона вважає велику кількість практичних завдань. «Дітям це дуже подобається, вони із радістю чекають на урок інформатики, аби сісти за комп’ютер та повиробляти на ньому щось», – говорить Наталія Гончаренко.

  Та окрім шкільних занять, веде вона й курси програмування у школі. Тож як бачимо інформатика не полишає її ні на мить. Наталія Миколаївна вважає цей предмет досить важливим та прогресивним. «Він використовуються у кожній сфері нашого життя і має великі обрії для вивчення. А бути частиною цього взагалі просто неймовірно!», – розповідає викладач.

  З цим можна погодитися: інформаційні технології йдуть вперед і що ні крок – то відкриття! Проте існує і інша сторона медалі – довго перебування за комп’ютером псує наш зір, викликає безсоння, негативно впливає на нервову систему, імунну та навіть репродуктивну!

  Як же вберегти себе та власних дітей, розповідає Наталія Гончаренко. Поради спеціаліста є наступними:

  1. Перш за все потрібно правильно організувати робоче місце:
  • уникайте великого контрасту між яскравістю екрану і навколишнього простору. Оптимальним вважається їх вирівнювання;
  • не працюйте з комп’ютером в темному або напівтемному приміщенні;
  • освітлення в приміщеннях з ПК повинно бути змішаним: природним, – за рахунок сонячного світла, – і штучним.
  1. Не забувайте і про сам комп’ютер. Використовуйте сучасну комп’ютерну sovremennye-gadzhety-dlya-sovremennyh-lyudey_271техніку: рідкокристалічні дисплеї, які можна назвати майже «зеленими» пристроями, безпечними для здоров’я людей; використання різноманітних сучасних ергономічних клавіатур. В іншому випадку необхідно забезпечити техніку спеціальними захисними пристроями (наприклад, захисний фільтр)
  2. Також чергуйте працю з відпочинком: робота на комп’ютері не повинна перевищувати 50% робочого часу, а максимальний час роботи не більше 6 годин на день. Після кожного відпрацьованої години важливо робити 15 — 20 хвилинні перерви.
  3. Зберігайте безпечну відстань до монітора 1 — 1,5 метра.
  4. Періодично давайте очам відпочинок, змінюючи діяльність і роблячи спеціальні вправи для очей.

  Користуйтеся здобутками технологічного прогресу із задоволенням, без шкоди для здоров’я!

Цей запис був опублікований в Думка експерта. Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *