Яка якість води у Вишневому?

analiz-vodi2  Враховуючи, що до нас вже було декілька запитань відносно якості води у Вишневому в світлі зростання тарифів на водопостачання та водовідведення, про що ми вчора написали, надаємо результати лабораторних досліджень якості води, зроблені хіміко-бактеріологічною лабораторією з контролю якості води КП  “Вишнівськводоканал”.

  Головне, про що мають знати всі жителі міста Вишневе – вони дійсно споживають воду із артезіанських свердловин. Вода зі свердловин подається в резервуари водоканалу, де проходить необхідну очистку різних типів перед подачею в міську мережу водопостачання. Лабораторія постійно бере проби води як зі свердловин, так і після очищення. В протоколах, які ми вам надали видно, що по всім державним стандартам, перевищення чи відхилень від норм в бік негативу немає. Відверто кажучи, якість води відповідає всім стандартам останні 5-6 років з огляду на малий розбір води промисловими підприємствами. Постачання води з мережі “Київводоканалу” є, але вона подається виключно в систему водогонів промислової зони для підприємств. Перетоку в міську мережу немає.

  Окремо беруться проби води в садочках. Тут якість води контролюєються частіше, ніж при подачі в мережу постачання житлового фонду. Що ще цікаво – якість води в центральній частині міста і на південній відрізняються. На південці вода жорсткіша і, відповідно, при кипятінні буде більше накипу. Чому так відбувається? Центральна частина міста споживає воду з артсвердловин, які пробурені в “сінеманський” горизонт на глибину до 120 м. Південна частина отримує воду зі свердловин “полтавського водоносного горизонту” меншої глибини (до 70 м). Тут більше солей кальцію. І відповідно жорсткість води в центрі біля 6,2-6,3 ммоль/куб.дм. На південці жорсткість – 6,6-7,0 ммоль/куб.дм.

Цей запис був опублікований в Життя міста. Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *