Підпорядкованість садочків. Де краще – у місті чи в районі?

сад2    Питання, яке стало головним на позачерговій сесії міської ради, привернуло увагу до проблеми підпорядкованості дитячих дошкільних закладів. Всі вже звикли, що садочками опікуються місцеві громади. У Вишневому це давало очевидний позитив. Дошкільні заклади освіти у нас хороші та користуються підвищеною популярністю. Але відповідно до сучасних новацій бюджетного фінансування та розподілу податків, фінансування навчальних закладів забезпечує державний бюджет і навчальні заклади мають бути на балансовому обліку та обслуговуванні державних структур. Місцева влада – це орган місцевого самоврядування. А найнижчою ланкою державної влади є районна адміністрація. Тому садочки мають бути підпорядковані саме РДА

    Вишневе пручається. У 2015 році «тимчасово, на перехідний період» було продовжено патронат міста над садочками. А з 2016 року садочки мають бути районні. Та районна влада знов вирішила залишити садочки «під містом», перерозподіливши бюджетні кошти на утримання у вигляді цільових субвенцій у місцевий бюджет. Але питання цікаве. А де, насправді , краще?

   Завідуючі садочками, у приватних бесідах однозначно вказують, що підпорядкованість і фінансування з міста їм більш подобається. Бо міська влада має досвід керування садочками і керує оперативно та ефективно. Міський бюджет Вишневого кожен рік надає суттєву підтримку на поточні та капітальні ремонти. Бюджет допомагає батькам, які з певних причин мають проблеми з оплатою дитячого харчування. Бюджет тримає на контролі корегування заробітної плати персоналу садочків.

    Виконком налагодив роботу з прийому заяв у садочки, створивши спеціальну комісію. Проте цього року можливо документи на зарахування дітей у ДНЗ прийматимуть безпосередньо працівники садочків на місцях. Спершу виконком планує провести нараду з завідуючими, допомогти налагодити систему. Та найголовніше – розподіл дітвори залишиться прерогативою міста, а не району. В іншому випадку є побоювання, що у вишнівських дошкільних закладах освіти будуть діти з усього району.

сад    Вагомою є допомога комунальних служб міста у вирішенні комунальних та господарчих проблем. Начальник житлово-комунального відділу виконкому Олександр Волков навів декі приклади: «Фактично у нас кожен садочок територіально закріплений за пеаним ЖЕДом. Кожен начальник ЖЕД знає проблеми своїх садочків, як власні. Ми беремо на себе і благоустрій – зрізання та кронування дерев, покос трави, вивіз сміття, розчистку снігу тощо. Ми підстраховуємо процес підготовки до опалювального сезону. Ось в цьому році я відповідав за включення садочків в опалювальний процес. І коли виникли проблеми у «Яблуньці» чи «Намистинці», ми організували аварійні роботи силами наших комунальних підприємств. Закрити проблему у «Чебурашці» я доручив начальнику ЖЕД№4 Андрію Дмитришену. Хоча і садочки, і комунальники є господарськими суб’єктами, у нас не виникає проблем у взаємовідносинах. Всі вони наші, і коли треба щось зробити, ми робимо без слів»

     Ще приклад. Коли позаторік були сумніви щодо підігріву гарячої води, міський голова доручив встановити у садочках бойлерні установки. Фінансував бюджет. Допомагали комунальники. Тож садочки за широкою спиною міського комунального господарства почувають себе комфортно.

     А якщо дитячи дошкільні заклади стануть районного підпорядкування, чи залишиться цей тісний контакт? Питання складне. Тай приклад якості та повноти фінансування медичних закладів з районного бюджету також не додає оптимізму. Тому наша думка – садочки повинні керуватися з міста.

Цей запис був опублікований в Життя міста. Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *