Водохреща у Вишневому, чи як містяни воду освячували

113000Не секрет, що з 18 на 19 січня вода у водоймах набуває цілющих властивостей. Тож однією з традицій Водохреща є купання в ополонці та освячення води. Чи дотримуються цих звичаїв у Вишневому?

Ми вийшли на дороги міста з двома питаннями: «Ви ходили до церкви освячувати воду?» та «Купалися в ополонці?». Відповіді на ці питання виявилися непередбачуваними.

Першою нам зустрілася пенсіонерка Людмила із двома бутлями води: «Звісно ходила, бачите ось несу освячену воду. Щороку так роблю, адже ця водичка особлива, здатна вилікувати будь-яку хворобу, вона наповнює тіло життєвими силами, а серце – добром».

Rn3mZYPbej0Пройшовши трошки вперед, бачимо вже цілу групу людей, які несуть пляшки із водою. Вже освятили, мабуть! «Це християнська традиція, яка сягає глибини віків! Ми особисто віримо в те, що вона цілюща та здатна вберегти від усіляких негараздів», – каже мешканка Вишневого Лариса. Зранку у церквах і Храмі було багато людей. Незважаючи на морозну погоду, сотні вишнівчан йшли освятити водичку і отримати благодать Божу. Окрім тих, хто шанує християнські традиції, зустріли і тих, хто нехтує ними та жодного разу не освячував воду на Водохреща. «Що насправді є такий звичай? А ми і не знали, думали, що на Водохреща лише в ополонці купаються», – дивується мешканка Марина.

А цікаво, хто з вишнівчан не злякався морозу та-таки занурився у крижану воду? «Та ви що! Жодного разу не стрибала у воду на Водохреща, лячно якось. А раптом захворію! А зараз ще й грип ходить! Однозначно, ні», – говорить вишнівчанка Інга. Та чи всі бояться пірнути у ополонку? Можливо, є ті, хто робить це щороку?

feSq6nXCtUwІ нам-таки вдалося їх знайти. «Для мене Водохреща без ополонки, що Новий Рік без мандарин. Вперше стрибнув у воду ще восьмирічним хлопчиком і після цього жодного разу не пропускав це магічне дійство. А зараз мені двадцять! Ось і рахуйте, морж зі стажем», – усміхається Сашко. А це і недивно, адже за християнськими віруваннями той, хто в цей день пірне у водойму, буде захищений від хвороб цілий рік.
Проте затяті плавці у Водохреща зіштовхуються із перепоною – купатися у Вишневому-то ніде. «Де у місті купатися складне питання… тут чи в Боярку потрібно їхати, або до Києва вирушати. Так робили і цього річ – їздили до Києва на Оболонську набережну», – розповідає мешканець Кирило.

Тож бачимо, що традиції вишнівчани не забувають та радо йдуть до церкви освячувати воду та купатися у ополонці. Було б де пірнати!

Цей запис був опублікований в Свято наближається. Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *