Ще кілька слів про грип

Dbg82NjuMrsЯкщо опиратися на дані мінохорони здоров’я, нині на території України найпоширенішими є два нові штами грипу – швейцарський H3N2 і Пхукет – і один – добре знайомий як «свинячий» – каліфорнійський H1N1. Саме він набирає сили на Київщині – передусім, у Білоцерківському, Броварському, Васильківському, Києво-Святошинському районах та Києві. І, на відміну від попередніх років, має одну особливість: «нападає» на молодь і дітей. Наймолодші (від 0 до 3 років) переносять захворювання досить тяжко. Чому? Просто старші мають до нього імунітет.

zdxfHYf1GoUСеред інших – але найголовніших – ознак саме грипу, яка вирізняє його від звичайної простуди є раптове (не поступове!) підвищення температури до 39-40°С й лихоманки. Інші ж симптоми – сильний головний біль, біль у м’язах та ломота в тілі (в першу добу), сонливість і нездужання, зниження апетиту, блювота чи діарея (ці два симптоми зустрічаються переважно у дітей) добре знайомі тим, хто вже на грип хворів.

До цих симптомів можуть додатися: періодичне запаморочення, шум у вухах, сухість слизової рота, дратівливість, погіршення нюху.

НЕГАЙНО ВИКЛИКАЙТЕ ЛІКАРЯ, ЯКЩО У ХВОРОГО Є:

til_R8wLAV8

  • прискорене або утруднене дихання.
  • поява на тілі крововиливів (навіть дуже маленьких), носової або інші кровотечі.
  • висока температура тіла.
  • відмова хворого від пиття.
  • неможливість розбудити хворого або відсутність його реакції на звертання.
  • надмірне збудження або поява судом.
  • скарги на нестерпний головний біль.

Ускладнені форми «свинячого» грипу зустрічаються у вагітних жінок, хворих на хронічні респіраторні захворювання (особливо бронхіальну астму), цукровий діабет, серцево-судинні захворювання.

Беззаперечно, при перших симптомах грипу необхідно звернутися до лікаря. Категорично заборонено займатися самолікуванням, оскільки передбачити перебіг захворювання неможливо, як і його ускладнення.

Існує так звана екстрена профілактика грипу. Вона ефективна, коли спалах інфекції виник у закритому колективі чи в період гострої епідемії. Якщо вакцинація не проводилася, необхідно прийняти противірусні лікарські препарати. Медики нагадують, що для профілактики зараження можна приймати вітамін С та ліки-адаптогени: настоянку родіоли рожевої, елеутерокок, лимонник, а також циклоферон у таблетках чи альфа-інтерферон у вигляді мазі для носа – вони допоможуть зміцнити імунітет і підвищити загальну опірність організму.

Цей метод профілактики особливо актуальний для дітей, вагітних жінок, людей із обмеженими можливостями, пацієнтів з хронічними захворюваннями, людей похилого віку.

Цей запис був опублікований в Думка експерта. Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *