Світла подія на крилах ночі

Потріскування вогню у каміні, christmas-008аромат різдвяних страв, тепло та затишок панують у хатині. Мати порається біля печі, діти дзвінко сміються та уставляють стіл перлинами української кухні. А ось і головна цариця святкового столу – кутя – зайняла свій трон, своє почесне місце серед різноманітних страв.

На Різдво завжди якось по-особливому все виглядає у будинку: ікони у куточках кімнати прикрашені рушниками, хвойним гіллям, горобиною та колоссям пшениці. В цей різдвяний вечір вся родина збирається за столом та зачаровано, майже не дихаючи, очікує появу головної гості – першої зірки на небосхилі – вісниці чуда: народження Ісуса Хреста. І тут, ніби небесний художник змахнув кистю – і на темному полотні спалахує, як вогник надії, віри та кохання, перша, така довгоочікувана, зірка!

Батько підходить, виглядає у вікно, ніби бажає зазвати когось у гості, а стає свідком цієї надзвичайної події, і знову у будинку запановує звичайна весела атмосфера, ложки наповнюються кутею, а потім іншою їжею.

А ось за дверима чутні кроки, сміх та пісні – господарі йдуть зустрічати гостей, відкривають двері, і на них обрушується череда щирих побажань, які співучо виводять у колядках мандрівники.

У цей вечір кожне серце випромінює добро та любов, всі стають близькими один одному. І нехай кожна українська родина ще нераз збереться у цей святковий вечір за святковим столом! З Різдвом Вас!!!

Цей запис був опублікований в В гостях у Музи. Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *