Чому «швидка» така нешвидка?

9iU17ACMQgw  Останнім часом знову побільшало розмов про роботу «швидкої» медичної допомоги в місті. По-перше, почали працювати депутати міської ради нового скликання і в них є бажання вирішити наболіли питання. По-друге, у Вишневому трапилося два випадки, коли смерть хворих їх близькі пов’язували з довгим приїздом бригади лікарів. Будемо відверті, незадовільна робота «швидкої» справді є гострим питанням.

     Отже. Як сформована робота швидкої допомоги і чому виникають негативні ситуації? Головна проблема полягає у тому, що на сьогодні є фактично два види «швидкої» допомоги – екстрена та первинна невідкладна.

    Екстрена «швидка» допомога має виїздити на випадки, які безпосередньо загрожують життю людини. Це автопригоди, інфаркти, інсульти, важкі травми тощо. Життя під явною загрозою і час йде на секунди. Цей вид «швидкої» підпорядковано безпосередньо обласному управлінню охорони здоров’я. Київська область розділена на декілька підстанцій. Ми входимо до Фастівського підрозділу. Сюди, окрім Києво-Святошинського району, входить Фастівський, частина Васильківського та Макарівського.

    Невідкладна первинна «швидка» обслуговує хронічні захворювання, гостро хворобливий стан, онко хворих, пацієнтів з високою температурою (пропасницею), гіпертонічні криз тощо. Підпорядковується ця «швидка» місцевому медичному закладу і розрахована на 30 тис населення. А у Вишневому за старою статистикою проживає трохи більше 30 тис людей. На цю невідкладну допомогу виділено 1,5 лікарської ставки з мізерною зарплатнею. От і крутяться бідолаги-лікарі, як білки у колесі. А ми на них сердиті… До речі- телефон невідкладної допомоги: 5-55-50.

     Обсяг роботи однієї бригади екстреної «швидкої» вираховується, виходячи з розрахунку: 1 бригада на 10 тис міського населення чи 0,75 бригади на 10 тис. сільського. За застарілими підрахунками населення, у нашому районі чомусь нараховано населення на 5 бригад. 3 бригади знаходиться у Вишневому на 2 локаціях. Перша тимчасово базується у будинку №31 по Жовтневій і має 2 бригади. Вони обслуговують і центральну частину Вишневого і села – Софіївську Борщагівку, Петропавлівську Борщагівку, Петрівське. Чи вистачає цих бригад. ОДНОЗНАЧНО – НІ! На південній стороні Вишневого є пункт екстреної допомоги у будинку № 10/2 по вул. Святоюрівській. Обслуговує південну частину міста і Крюківщинський напрямок навколишніх сіл. І звісно – одна бригада це катастрофічно мало.

    OC6Nq8hw6V4Який висновок? Робота «швидких» служб медичної допомоги організована державою дуже погано. Керівництву області та району необхідно терміново врахувати суттєве зростання кількості населення за останні роки і ВИМАГАТИ збільшення кількості бригад. Та і формувати їх так, щоб вони дійсно допомагали а не констатували…

Цей запис був опублікований в Життя міста. Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *