Чи відремонтують жіночу консультацію?

Вузькі коридори, напівзруйновані сходи, застаріле обладнання, відсутність умивальників у кабінетах лікарів, туалет у неробочому стані – так виглядає жіноча консультація у Вишневому. А це й недивно: тридцять років тут не проводилося жодного капітального ремонту. Що з цього приводу думає влада Вишневого, завідуючий жіночої консультації, представниці прекрасної статі міста та чи вирішуватиметься проблема?

«Вже декілька років приміщення знаходиться в аварійному стані, а це не може не впливати на жінок нашого міста. Бувало і таке, що вагітні жінки перечіплювалися та навіть падали. Незадовільні умови для прийому пацієнтів, і це впливає на якість їх обслуговування. Ви уявляєте до яких наслідків це може призвести? Скільки не зверталися до міської влади, результату поки що нуль», – зазначає завідуючий жіночої консультації Сергій Скирда.

Сергій Васильович наголошує, що будівля потребує повного капітального ремонту, адже навіть не можливо ввімкнути світло у всіх кабінетах одразу: проводка починає диміти. Тим більше, що сусіди з дитячого відділення переїхали у нове, сучасне приміщення, а жіноча консультація залишилася єдиним підрозділом лікарні, яий змушений працювати в поганих умовах.

«Так, умови, звісно, залишають бажати кращого. Проте нічого катастрофічного тут не бачу. Тим паче декілька років тому тут з’явилися нові меблі, тому жіноча консультація почала виглядати трохи краще», – каже одна із пацієнток жіночої консультації. Але не всі налаштовані так лояльно.

Декілька місяців тому жінки міста написали звернення до Вишневої міської ради з проханням провести ремонтні роботи у жіночій консультації. Для розв’язання всіх проблем жіночого відділення лікарні, за розпорядженням міського голови Іллі Дікова була створена спеціальна комісія з перевірки технічного стану приміщення жіночої консультації Вишнівської міської лікарні і визначення пропозицій по покращенню умов її роботи.

Головою комісії став заступник міського голови Георгій Майсурадзе. До складу комісії також увійшли: завідуючий жіночої консультації Сергій Скирда, начальник житлово-комунального відділу виконкому Олександр Волков, начальник відділу містобудування та архітектури, головний архітектор міста Володимир Черній, начальник ЖЕДу № 1 Григорій Зацерковний.

Виконком Вишневої міської ради уважно розглянув звернення жінок міста і наступного ж дня після створення комісії надав колективу жіночої консультації відповідь. Проте така оперативність та швидкість відповіді не порадувала, а навпаки обурила Сергія Васильовича: «Як так? Тільки комісію створили, ще жодного засідання не проводилося, а відповідь вже є. Як це розуміти?».

У листі значилося, що в місті вже проводиться великий обсяг ремонтних робіт з реконструкції медичних закладів Вишневого і вони визначаються можливостями міського бюджету. Також у документі повідомлялося, що стан жіночої консультації у найближчий час буде покращено за допомогою бюджетних ресурсів міста.

Так чому ж ремонтні роботи ще не йдуть повним ходом? Коли жіноча консультація змінить умови прийому відвідувачів ? За словами, представника комісії з перевірки технічного стану приміщення жіночої консультації Вишнівської міської лікарні Олександра Волкова, аби ремонтні роботи було розпочато, потрібно пройти декілька етапів підготовки. По-перше, необхідно скласти дефектний акт приміщення, Технічні Умови на проектування реконструкції приміщення, розробити проект реконструкції та скласти кошторис, провести державну експертизу проекту та кошторису. А вже потім безпосередньо починати виконання робіт, визначених проектними рішеннями. Крім того потрібно враховувати, що для медичних закладів потрібні особливі умови проектування. Отже, всі ці процедури займуть певний час. Якщо питанням займатися наполегливо, потрібно буде декілька місяців. Якщо ні – ремонт може і затягнутися. І безумовно, при плануванні бюджету на наступний рік, всі ці питання повинні бути враховані і викладені головним лікарем у поданні для формування проекту бюджету 2016 року. Тож не варто перейматися, що роботи не розпочато відразу і сьогодні, слід виконати всі передбачені законом процедури. «Немає жодних сумнівів, що це приміщення буде реконструюватися, будуть зроблені всі необхідні роботи та витримані вимоги», – завершив розповідь Олександр Волков.

За словами Сергія Скирди, перші зрушення у цій справі є: «Приходив заступник міського голови Георгій Майсурадзе із підрядниками і проектувальниками, які робили оцінку необхідних робіт. Вони пообіцяли, що після Нового року реконструкцію буде розпочато. Але обіцяного, як відомо, три роки чекають. Тож поки не впевнюсь, що роботи розпочато, нічого й казати». Ми розуміємо недовіру завідуючого відділенням, який дійсно палко і щиро переймається турботою за якість обслуговування жінок у місті. Але виконком вже доводив, що плани у місті вміють виконувати і організовувати роботу на хорошому рівні.

А як буде насправді покаже час…

Конс

 

 

Цей запис був опублікований в Життя міста. Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *