Як створити атмосферу свята у День Святого Миколая?

День, коли дітвора шукатиме під подушкою подаруночки від Святого Миколая, невпинно наближається. Православні легенди змальовують його як доброго самаритянина, який таємно допомагав нужденним. Як же зробити так, аби дитина не лише чекала на солодощі у цей день, а зрозуміла духовне багатство цього свята?

svyatoj-nikolajВ переддень Дня Святого Миколая розкажіть малюку про походження цього свята. На відміну від Діда Мороза, Святий Миколай – реальний персонаж. Він народився в родині заможних людей, які до самої старості не мали дітей. Вони просили Бога послати їм немовля, а коли народився хлопчик – це було справжнє диво. Але він рано осиротів, вів аскетичне життя і ніколи не забував про потреби інших людей. Одна з легенд розповідає, що одного разу Миколай дізнався про те, що три сестри не можуть вийти заміж, адже у них немає приданого. Йому стало шкода молодиць, і ось, напередодні різдвяних свят, він підкинув сестрам через камінну трубу три мішечки з золотом. А у цей час вони біля каміну повісили сушити шкарпетки, і подарунки потрапили саме туди. Минали століття, легенди про Святого Миколая облетіли весь світ, з’явилося багато варіантів. Але завжди малеча на ніч залишає біля вікна, дверей чи власного ліжка чоботи, аби зранку знайти там подаруночок. А от неслухняні дітки можуть отримати і різку.

Щоб зацікавити свого малюка, спробуйте влаштувати листування зі Святим Миколаєм. Нехай ваш синок чи донечка отримає листа від Миколайчика чи його помічника Янголятка. Напишіть його красивим почерком (або знайдіть казковий шрифт на комп’ютері), золотавими чорнилами. Нехай Святий Миколай спочатку похвалить малюка за добрі справи («Молодець, що ти допомагаєш мамі мити посуд», «Твої успіхи у школі (садочку) мене радують, ти добре читаєш, малюєш»), трішки посварить за погану поведінку («Дуже прикро, що ти не завжди прибираєш за собою іграшки, застилаєш постіль і т. д. Я знаю, що ти ненавмисно і скоро виправишся»). Миколайчик також може давати завдання. Це буде мотивувати дитину бути слухнянішою, слухатися батьків.

Поради експерта щодо солодких подарунків читайте у попередній статті. І пам’ятайте, що подарунок від Святого Миколая повинен бути більше душевним, ніж матеріальним.

Цей запис був опублікований в Свято наближається. Закладка на посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *